تبیان/ لوسی ماد مونتگمری ایده نوشتن داستان آن شرلی را از یک خبر روزنامه گرفت. خبری که در آن از ‌فرستادن یک دختر یتیم به جای یک پسر یتیم برای کمک به خانواده‌ای کشاورز سخن رفته بود. ‌براساس آن خبر زوج کشاورز تصمیم گرفته بودند که آن دختر را نگه دارند و بزرگ کنند،سپس بخش زیادی از داستان را با الهام از زندگی واقعی خود نوشت.
جالب است که بسیاری از ماجراهای زندگی آن شرلی با توجه به دیگر تجربیات ‌زندگی خانم مونتگمری شکل گرفته است.بزرگ شدن با پدربزرگ و مادربزرگ، مراحل تحصیل، عاشق شدن، از دست دادن پدربزرگ،مرگ فرزند و...
لوسی در دوره ای از زندگی خود به جوانی علاقمند میشود(درست مثل علاقه ی آنه به گیلبرت) اما از ازدواج با او سر باز زد. زیرا معتقد بود در مقام زنی که حرفه خاصی دارد مشکل می تواند با کسی که از نظر فکری از او پایین تر است ازدواج کند.
با این حال سال ها بعد زمانی که این پسر جوان در زمستانی سخت بر اثر ابتلا به بیماری سینه پهلو درگذشت لوسی به شدت به هم ریخت.(بیماری گیلبرت در داستان با این تفاوت که گیلبرت نمی میرد)
لوسی برای نوشتن ماجراهای «آن شرلی» تصویر یک دختر مو قرمز را که از مجله‌ای امریکایی ‌بریده بود جلوی چشمش گذاشته بود تا تصویر درست‌تر و باورپذیرتری از آنی ارائه کند و هرگز ‌هم فراموش نکند که این دختر چه احساسات عمیقی دارد.‌همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar