مهر/ در فهرستی که توسط نویسنگان سرشناس امروز فرانسه مانند مارک لوی، فرانک تیلیس، کارین توییل و شماری از نویسندگان دیگر انتخاب شده، بهترین آثار کلاسیک این کشور برای مطالعه در تابستان امسال معرفی شده است.
هر یک از علاقه‌مندان کتابخوانی در میان فهرست آثار نخوانده، رمانی بزرگ دارند که به خود قول داده‌اند یک روز آن را بخوانند و هنوز در کتابخانه‌شان دست نخورده باقی مانده است.
اکنون هر یک از نویسندگان مشهور امروز فرانسه در پاسخ به این سوال که کدام آثار کلاسیک هرگز نباید فراموش شوند و اگر کسی آنها را نخوانده باید امسال تابستان به سراغش برود، پاسخ‌های خود را ارایه کرده‌اند.
از مجموع فهرستی که نویسندگانی چون دیوید فونکینوس، کارین توییل، سرژ ژونکور، مارک لوی، ماری داریوسک، فرانک تیلیه، میشله فیتوسی، تاتیانا دی روزنای و پاتریک پواور داروور ارایه کرده‌اند، در نهایت فهرست زیر به دست آمده است.

۱.بینوایان ویکتور هوگو
۲.«سرخ وسیاه» استاندال
۳.«میعاد در سپیده‌دم» رومن گاری
۴.«بیگانه» آلبر کامو
۵.«سفر تا انتهای شب» لویی فردینان سلین
۶.«روابط خطرناک» پی‌یر-آمبرواز شودرلو دو لاکلو
۷.«مادام بواری» گوستاو فلوبر
۸.«افتخار پدرم» مارسل پانیول
۹.«مولن بزرگ» تنها نوشته آلن فورنیه
۱۰.«عاشق» مارگریت دوراس
البته آثار دیگری هم در فهرست برترین‌ها جای گرفته‌اند که در رده ۱۰ کتاب اول قرار ندارند که «سلام بر غم» فرانسواز ‌ساگان، «آرزوهای بربادرفته» بالزاک و «ژرمینال» و «آسوموار» امیل زولا از جمله آنها هستندهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar