ایسنا/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، از اتمام بازسازی خانه پدری استاد شهریار در روستای «خشکناب» خبر داد.
«مرتضی آبدار» ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: خانه پدری استاد شهریار که در روستای خشکناب بخش تیکمه داش، شهرستان بستان‌آباد واقع شده است بر اثر گذشت زمان و استفاده نکردن به‌صورت کامل تخریب شده بود که با پیگیری دوستداران شعر و ادب آذربایجان و منطقه، بازسازی این مکان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: طرح بازسازی این خانه تاریخی با الهام از ساختار، نقشه و روابط فضائی حاکم بر خانه‌های روستایی آن آماده و اجرا شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که عملیات اجرایی این پروژه پس از محوطه‌سازی به پایان خواهد رسید، اظهار کرد: با اتمام بازسازی خانه، در فاز دوم این پروژه عملیات محوطه سازی در حال اجراست.
آبدار با بیان این‌که تکمیل محوطه‌سازی این مکان نیازمند تملک اراضی جنوب شرقی منطقه است، یادآور شد: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز به‌منظور تملک اراضی موجود در ضلع جنوب شرقی بنا، این مجموعه در اختیار علاقه‌مندان و عموم گردشگران داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar