خبرگزاری کتاب ایران/ چهارمین طرح پاییزه کتاب و دهمین طرح حمایتی خانه کتاب در شرایطی در شهرستان‌های سراسر کشور آغاز شد که آمارها از به‌فروش رفتن 33هزار و 973 نسخه کتاب به مبلغ هشت میلیارد و دو میلیون و 732 هزار و 238 ریال در نخستین روز این طرح، یعنی 24 آبان‌ماه حکایت دارند.

مطابق با اطلاعات ثبت شده در سامانه پاییزه کتاب، تعداد 148 کتاب‌فروشی از شهرستان‌های مختلف و 514 کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها، در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از این میان، کتاب‌فروشان شهرستانی(به‌جز تهران) کار خود را از روز گذشته آغاز کرده‌اند.

پیرو برنامه‌ریزی‌های قبلی، کتاب‌فروشان تهرانی از 26آبان‌ماه به طرح پاییزه خواهند پیوست و فروش کتاب با تعرفه‌های تخفیفی مشخص تا چهارم آذرماه در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

تا پایان روز نخست از این طرح، استان‌های خراسان رضوی، خوزستان و فارس؛ رده‌های اول تا سوم استان‌های پرفروش بر مبنای تعداد کتاب‌های فروخته شده و استان‌های خراسان رضوی، اصفهان و خوزستان، رده‌های اول تا سوم استان‌های پرفروش بر مبنای مبلغ کتاب‌های فروخته شده را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس طرح پاییزه کتاب هر فردی می‌تواند صرفا با ارایه کارت ملی به کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب به میزان یک میلیون ریال کتاب خریداری کند. همچنین به منظور حمایت از نویسندگان نیز تخفیف کتاب‌های تالیفی 25 و کتاب‌های ترجمه 15 درصد خواهد بود.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا یکم آذرماه با مشارکت بیش از 60 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید