برترین ها/ درس های زیادی هست که می توان از لا به لای قفسه های کتابخانه آموخت و یا از میان صفحات کتاب کوچکی که در کیف تان دارید. در زیر چند نمونه کتاب های آموزنده معرفی شده که پیشنهاد می کنم در خواندن آن ها درنگ نکنید.

حباب شیشه اثر سیلویا پلات
حباب شیشه یکی از کتاب هایی است که باید در لیست کتابخانه تان داشته باشید. این کتاب نگاهی صادقانه به افسردگی است. اگر تا به حال این شاهکار نیمه شرح حال را نخوانده اید اکنون زمانش رسیده است.

کشتن مرغ مقلد اثر هارپر لی
با خواندن این کتاب مدام از خود می پرسید: اسکات چه خواهد کرد؟ هارپر لی داستان یک وکیل شجاع را از زبان دخترش اسکات بیان می کند که به دفاع از جوانی سیاه پوست متهم به گناهی نکرده برخواسته است. درسی که از این کتاب می گیریم این است که دیگران را درک کنیم و همیشه به پای باورهایمان بایستیم.

من از گردنم بدم میاد اثر نورا افرون
حتما نیاز نیست کتاب های آموزنده غمگین یا دلسردکننده باشند. نورا افرون در این کتاب به طور سرگرم کننده ای توانسته است درس هایی آموزنده از داستان زندگی زنی که رو به سن پیری است بدهد.

پلی به سوی ترابیتیا اثر کاترین پترسون
این کتاب درباره دو دوست، یک دنیای خیالی و یک تراژدی ناگهانی است که به شدت خواننده را جذب خود می کند. شاید جذابیت این کتاب به این دلیل باشد که کاترین پترسون برای نوشتن آن از زندگی خودش الهام گرفته است. پلی به سوی ترابیتیا به ما یاد می دهد برای تک تک روزهای زندگی مان و برای کسانی که دوستشان داریم ارزش قائل شویم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید