ایرنا/ فرماندار پارس‌آباد از رونمایی و نصب تندیس استاد محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار شاعر نامدار ایران زمین همزمان با عید غدیر خم در میدان آزادی (ورودی شهر از سمت اجیرلو) خبر داد.
علی علایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی پارس‌آباد افزود: آیین رونمایی و نصب تندیس این شاعر بزرگ به صورت باشکوه و با حضور خانواده استاد شهریار و میهمانان، ادبا و شعرایی از مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود.
وی با اعلام اینکه شهریار از مفاخر ارزشمند کشورمان و دنیای اسلام و از بزرگترین شعرای همه تاریخ ایران است، ادامه داد: این شاعر پرآوازه محبوبیت خاصی در بین آحاد مختلف مردم فرهنگ دوست منطقه دارد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه والای شهریار و آثارش در ادبیات ایران و جهان ، از تغییر نام میدان آزادی شهر پارس‌آباد به "استاد شهریار" خبر داد.
فرماندار پارس‌آباد در ادامه با بیان اینکه خرافات، تحریف و بدعت‌ها در مراسم عزاداری امام حسین (ع) آب به آسیاب دشمن ریختن و حرکت در مسیر خواست دشمنان اسلام و انقلاب است، گفت: ورود بدعت و خرافات به مجالس و مراسم سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) از خواسته‌ها و اهداف دشمنان دین اسلام است و چهره اسلام را مخدوش می‌کند از این رو باید از کارهای خرافی و انحراف‌ها در سوگواری‌ها پرهیز شود.

علایی با شاره به نقش و وظیفه روحانیان در انتقال فرهنگ عاشورا به نسل جوان، افزود: مسئولان هیات‌های مذهبی ، مبلغان، روحانیان و مداحان باید برای ترویج فرهنگ عاشورا و تببین فلسفه قیام عاشورا بیش از پیش تلاش کنند.
به گفته وی، بدون اخذ مجوز از مراجع قانونی، هیچ کس در ماه محرم حق برپایی ایستگاه صلواتی و حسینیه را در این منطقه نخواهد داشت.

وی نامزدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی را از انجام هر گونه فعالیت تبلیعاتی زودهنگام برحذر داشت و ادامه داد: در ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت مساجد، تکایا و حسینیه‌ها و آئین‌های عزاداری نباید به تریبون و فرصتی برای تبلیغ داوطلبان احتمالی مجلس تبدیل شود.
شهرستان پارس‌آباد مغان در شمال استان اردبیل و کناره رودخانه مرزی ارس قرار دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید