خبرگزاری کتاب ایران/ مجموعه داستان مصور ایلیا، یک مجموعه داستانی سریالی است و داستان ابرقهرمانی را روایت می‌کند که در آن چهار نوجوان برخاسته از اقشار مختلف جامعه طی اتفاقاتی به قدرت‌های ماورایی و فانتزی دست یافته و از آن برای مبارزه با نیروهای شرور و اهریمنی استفاده می کنند.

داستان مصور ایلیا در یک شهر خیالی جریان دارد اما تلاش مجموعه کمیکا بر آن بوده که از المان‌های ایرانی و اسلامی در طراحی محیط‌های داستان و معماری ساختمان ها استفاده شود تا فضای داستان بیش از پیش ایرانی شود تا برای مخاطبان آشنا باشد. همچنین در تولید و طراحی کمیک استریپ ایلیا سعی شده است که استاندارد های جهانی در طراحی کمیک رعایت شود تا مخاطبان ایرانی بتوانند از یک ساختار اصولی و داستانی جذاب لذت ببرند.

جلد سوم ماجراهای دو جلد قبلی را ادامه می دهد و در خلاصه پشت جلد این شماره آمده است : «زندگی امیر علی و خواهرش بعد از اتفاقات تلخی (برای جلوگیری از اسپویل برای کسانیکه جلد یک و دو را مطالعه نکردند تغییر داده شده) که براشون افتاد سخت‌تر شده، همین باعث شد که امیرعلی جای خالی پدرش رو بیشتر از قبل حس کنه و همون سوال همیشگی که اگه پدرش به فکرشون بود، چرا تنهاشون گذاشته تا با این همه مشکلات دست و پنجه نرم کنن؟ در ذهن امیرعلی پر رنگ‌تر شد. حال امیر علی به دنبال پاسخی برای این سوال‌ها است و در این راه با ماجراها و سرنخ‌های جدید روبرو خواهد شد.»

هرماه یک شماره از این کمیک‌استریپ که توسط شرکت کمیکا طراحی و تولید می‌شود، انتشار می‌یابد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید