ایسنا/ «خاطرات بچه‌ شگفت‌انگیز مهربان»، «درخت آرزوها» و «نفرتی که می‌کاری» برای کودکان و نوجوانان منتشر شد.

کتاب «خاطرات بچه شگفت‌انگیز مهربان» (دفتر خاطرات رولی جفرسون) نوشته جف کینی با ترجمه شقایق علی‌پور در ۲۱۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۵ هزار تومان در نشر تیرگان عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: سلام من رولی جفرسون هستم و این دفتر خاطراتم است. امیدوارم خوشتون بیاد.

دلیل این‌که اسم کتابم را «خاطرات بچه شگفت‌انگیز مهربان» گذاشتم به خاطر حرفیست که پدرم همیشه در مورد من می‌زند. «رولی، تو بچه شگفت‌انگیز مهربونی.»

گاهی پدر و مادرم چیزهایی می‌گویند که باعث می‌شود به این فکر بیفتم که آن‌ها از گِرگ خوششان نمی‌آید. «از گِرگ خوشم نمیاد.»همچنین کتاب «درخت‌ آرزوها» نوشته کترین اپلیگیت با ترجمه شقایق علی‌پور در ۱۵۲ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان در نشر یادشده منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: دوستانم مرا قرمز صدا می‌کنند. تو هم می‌توانی این‌گونه صدایم کنی. ولی مردم محله برای مدت مدیدی به من درخت آرزوها می‌گفتند. دلیلش بر می‌گردد به زمانی که دانه‌ای کوچک پر از آرزوهای بزرگ بودم. این موضوع داستان درازی دارد...دیگر کتاب منتشرشده در نشر تیرگان، «نفرتی که می‌کاری» نوشته انجی تومای با ترجمه شقایق علی‌پور است که در ۱۲۰ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۴ هزار تومان راهی بازار شده است.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است: استار کارتر شانزده‌ساله بین دو محیط معلق است: محله سیاه‌پوستان فقیر. جایی که زندگی می‌کند و مدرسه اعیانی بیرون شهر. جایی که تحصیل می‌کند. برقراری تعادل بین این دو محیط زمانی به هم می‌خورد که شاهد مرگ یکی از بهترین دوستان دوران کودکی‌اش به دست یک پلیس سفیدپوست می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید