خراسان/ همه مادران دنیا یک حس فروتنی خاصی دارند، البته تا وقتی که از قیافه بچه‌شان تعریف کنید و خورد و خوراک بچه‌هایشان را زیر سوال نبرید. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ۸۰ درصد سوالات دید و بازدید سال نو برای بچه‌اولی‌ها حول این محور است: بچه‌تون چرا چاق یا لاغره؟! آدم‌ها یک جوری با جدیت این موارد را می‌پرسند که انگار مدرس همایش های انگیزشی هستند یا در حال عضوگیری شرکت‌های هرمی. طبق آمار یونسکو این سوالات معمولاً از سوی فامیل درجه یک بچه‌ها مطرح می شود. در برخورد با این نوع پرسشگران ضمن حفظ خونسردی، آن‌ها را به نسخه «دی‌ان‌ای» خودشان حواله کنید. واقعیت این است که شما باید همان کسی باشید که قرار است در سرزمین نادان‌ها بگوید «پادشاه لباس تنش نیست.» این ریسک را قبول کنید و با این کار آن‌ها را به فاصله بیشتر از شعاع ۲۵ مایلی خود برانید. اما قبل از این که آن‌ها را به‌طور کامل نابود کنید، مطمئن شوید که بچه عیدی‌اش را از عمه‌اش گرفته.
در نسخه فوق پیشرفته می‌توانید یک سلفی از بچه و فرد پرسشگر بگیرید و ضمن اشاره به شباهت‌های ظاهری، پرسشگر را با تشریفات خاصی نابود کنید. در پروتکل تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی «فضولو بردن زیرزمین از پله افتاد زمین». وقتی کسی پرسید چرا بچه‌تان چاق یا لاغر است، می‌توانید از طرف بخواهید شماره نظام‌پزشکی‌اش را اعلام کند، مطمئنا در پاسخ این جمله را می‌شنوید: «پروفسور سمیعی تو کانال چیزمیز گفته». تکلیف‌تان را برای همیشه با این آدم‌ها روشن کنید و اجازه بدهید به همان نسخه‌های پروفسور سمیعی در همان کانال عمل کنند. آن‌ها وقتی روغن بنفشه و خارشتر و بومادران را با هم ترکیب کنند اُوردوز می‌کنند و برای همیشه از شرشان خلاص می‌شوید.
البته این نسخه فقط درباره فامیل شوهر کاربرد دارد و «یه‌بار یه آقاهه اومد امتحانش کنه واسه فامیل‌های خانومش کمونه کرد، خورد وسط فامیل خودش و مرد»!

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید