ایسنا/ مردمِ همیشه در بطن هیجان ما به دلیل آنکه بارها و بارها شاهد از این دست ماجراها و شگردهای پیچیده همچون دستگیری مرد شماره یک حرکات «پارکور و پارتنر» بوده‌اند، با شنیدن این خبر آنقدرها هم از آن تعجب و به آن توجه نکردند و بر همین اساس آنچنان که در شأن این موضوع بود خبرش را هم «وایارال» نکردند.

کشف و انهدام گروه مخوف آب‌پاشی در پارک‌های تهران کمتر از ۲۴ ساعت، کشف و انهدام گروه مخرب ساخت کلیپ هپی طی ۶ ساعت، کشف و انهدام «مائده هژبری» عامل اصلی حرکات موزون در اینستا طی سه سوت، کشف و انهدام دختران استادیومی آبی و قرمز بدون سوت و البته هر گونه تحرکات غیرنظامی در زمینه تحریکات داشته‌اند. حتی به‌عنوان نقطه عطف این کارنامه، به سابقه در گونی کردن «سحر تبر» (یکی از سر شاخه‌های اصلی و شاخ اینستا در ایجاد رعب و وحشت) می‌توان اشاره کرد که از همین‌جا (حتی چند متر آنطرف‌تر) دست‌ حافظان جان و مال را به نشانه قدردانی و به شرط ضدعفونی، می‌بوسیم.

همچنین لازم به ذکر است پرونده‌های دیگری همچون رسیدگی به وضعیت اسیدپاشان و سفارت‌گیران که میلیونها دلار به اقتصاد کشور ضرر زدند نیز به‌عنوان گزینه‌های روی میز در دستور کار قرار دارد که جای بسی تشکر دارد. اما از همه این‌ها مهمتر اینکه مدافعان امنیت، به‌شدت رقص و پایکوبی مدافعان سلامت را هم زیر نظر دارند تا در صورت برداشتن ماسک و پرده برداشتن از چهره کرونازده‌ خود، آنها را هم شناسایی کرده و به سزای اعمالشان برسانند.

البته همیشه برخی از افراد نمک‌نشناس هم موجودند که در هر شرایطی، بی‌خود و بی‌جهت آماده کرم‌ریزی و کم اهمیت جلوه دادن حماسه‌آفرینی‌ها هستند. به‌عنوان مثال، این افراد معلوم‌الحال، در ادامه ویروس پراکنی‌های خود اعتقاد دارند: چرا در دستگیری برخی از سلاطین مانند سلطان خودرو آنچنان که باید و شاید عمل نشد؟! یا چرا بعد از سال‌ها، تازه متوجه برخی از پرونده‌های میلیاردی و زمین‌خواری و...و این روزها هم پارکینگ‌های عظیم احتکار خودرو شدند؟ یا چرا این‌همه دزد موبایل، ماشین و منزل از سر و کول‌مان بالا می‌روند اما کسی نامی هم از این دزدادن همواره گمنام نمی‌برد و....

در جواب باید به آنها گفت: سیاه‌نمایی آن‌هم در روز روشن اصلا کار درستی نیست. مثلا عموی بنده ۶ ماه قبل در جاده شهریار بعد از آنکه چند مسافر را سوار کرد، دیگر به خانه بازنگشت! البته به کمک «او» که با دزدان خوب می‌جنگد، جنازه‌اش برگشت، منتها بدون مسافران قاتلش .... اما با این اوصاف؛ بنده همچنان شب‌ها خوب می‌خوابم، چون یقین دارم «او» بیداره و در حالی که ما خواب خوش می‌بینیم؛ «او» حواسش به شکار بعضی چیزها هست... بعضی چیزهای خاص!

نویسنده: فرزین پورمحبی