ایرنا/ «خاطرات قابل حمل» عنوان کتابی است که به قلم «رضا مهدوی هزاوه» نگاشته شده و در آن یادداشت‌هایی از اتفاقات گذشته زندگی نویسنده به شیوه‌ای جذاب ارایه شده است.
این کتاب ۹۹ صفحه‌ای که از تازه‌های نشر استان مرکزی است با تیراژ ۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات «او» به چاپ رسیده و با قیمت هرجلد ۱۵ هزار تومان عرضه شده است

در این کتاب ۱۹ یادداشت خاطره‌گونه با نگاه اجتماعی و نوستالژیک ارایه شده و نویسنده می‌کوشد تا با جستجو در گذشته خود دریچه‌ای از فهم جدید بر رویدادهایی که با گذر زمان رنگ باخته و به حاشیه‌ رفته‌اند بگشاید و با این داستان‌واره‌ها سفری به زمان‌هایی داشته باشد، که دیگر نیستند.

جهان بر آن نهادست و زندکی بر باد، در شب سرد زمستانی، خسرو شکیبایی در دهه ۶۰ و ناگهان، از آن اراک تا این اراک، باغ ملی و خاطرات، چای می‌رقصد و اراک برف و صبحانه است، نلسون ماندلای خصوی من، مانده است ته جیب‌هایم اراک و کمی خاک، خوش و بی‌پروا می‌سوزد، قبل از لاجوس اگری، خستگی چای آلبالو، تهران از این طرف و جاذبه و دافعه اراک شماری از عنوان‌های داستان‌واره‌های این مجموعه است.

نویسنده در مقدمه این کتاب آورده است: خاطرات قابل حمل شخصی نیست، کوشیده‌ام فراتر از دغدغه‌های خودم بنویسم، نوستالژی جذاب است و اعتقاد دارم می‌توان در لابه‌لای ستوری از گذشته زندگی را نمایاند و زندگی کرد و آن را به دیگران هدیه داد.

قصه‌های هزاوه، اسب باغ ملی و عطر ریخته در اصفهان دیگر آثار منتشر شده از این نویسنده است.