خبرگزاری کتاب ایران/ برنامه «به خانه برمی‌گردیم» از امروز (یکشنبه 15 تیرماه) ساعت 17 به مدت یک هفته، کتاب «چگونه کتاب بخوانیم» را به بینندگان معرفی و قسمت‌هایی از این کتاب را در طول هفته برای مخاطبان خود قرائت می‌کند.

«چگونه کتاب بخوانیم» نوشته مارتیمر جی آدلر و چارلز لینکلن ون دورن و ترجمه محمد صراف تهرانی است که یکی از کتاب‌های آموزشی و کلاسیک جهان است که راه‌های مختلف خواندن و مطالعه صحیح را به‌طور کامل و جامع توضیح داده است.

نویسندگان این کتاب مخاطبِ خود را افرادِ بی‌علاقه به کتاب و کتابخوانی در نظر نگرفته‌اند. بلکه خواننده‌ خود را کسی فرض کرده‌اند که اهل کتاب و کتابخوانی است و هیچ مشکلی با خواندن و زیاد خواندن ندارد؛ اما می‌خواهد هنگام خواندن، توشه‌ بیشتر و بهتری بگیرد و دستاوردهای بیشتر و عمیق‌تری از مطالعه‌ کتاب، برایش حاصل شود.

برنامه «به خانه برمی‌گردیم» با رویکرد معرفی کتاب و فرهنگسازی و همینطور افزایش سرانه مطالعه در کشور هر هفته کتابی را به بینندگان خود معرفی می‌کند.

این برنامه کاری است از گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیما که با قدمتی بیش از دو دهه هر روز عصر میهمان خانه‌های مردم می‌شود و عنوان پربیننده‌ترین برنامه خانوادگی سیما را داراست.