ایسنا/ کتاب «باغبان خاک دیگری» نوشته سیدعلی شجاعی منتشر شد.

این کتاب با تصویرگری فرهاد جمشیدی در ۳۶ صفحه و در انتشارات کتاب نیستان برای مخاطبان کودک و نوجوان منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: این اثر نخستین مجلد از سه‌گانه «زیست اخلاق‌مدار» برای مخاطبان کودک است که سیدعلی شجاعی پس از تالیف سه گانه‌های «فلسفه برای کودکان» و «مهارت‌های زندگی برای کودکان» در دست تالیف قرار داده است.

شجاعی در مجموعه تازه خود سعی دارد سه محور مهم و اساسی درباره اخلاق را برای مخاطبان کودک و نوجوان و در قالب داستان تبیین کند. کتاب «باغبان خاک دیگری» که نخستین اثر از این مجموعه به شمار می‌رود درباره موضوع صبر نوشته شده است و سعی کرده نشان دهد که تعجیل صرف در خواسته‌ها، تنها منجر به تضییع خواسته است.

داستان این کتاب درباره کودکانی است که دانه‌های گندم را در گلدان‌هایشان کاشته‌اند و در انتظار سبز شدن و خوشه‌چین کردن آن‌ها هستند. دانه‌ها اما با سرعتی که انتظارش را داشته‌اند سبز نمی‌شوند. پس دست به کار می‌شوند تا خورشید و باران را به یاری بطلبند و در ادامه هر موجود دیگری که فکر می‌کنند منجر به رشد سریعتر دانه‌ها می‌شوند، اما در نهایت این دانه‌ها هستند که به آنها خبر می‌دهند برای خوشه‌چینی باید صبر داشت و هیچ دانه‌ای زودتر از موعدش سبز نمی‌شود.

این داستان به کودکان یاد می‌دهد که انتظار دریافت نتیجه زودتر از موعد و صبر نداشتن همانند کاشتن دانه‌ای در گلدان دیگران است.