خراسان/ فرگوسن می‌گوید: «نگرش کلی‌ام به زندگی را می‌توانم به صدویک ثانیه وقت اضافه خلاصه کنم که باعث شد منچستریونایتد شکست یک بر صفر در مقابل بایرن مونیخ را در فینال چمپیونزلیگ ۱۹۹۹ به پیروزی دو بر یک تبدیل کند. به قدری به پایان بازی نزدیک بودیم که روبان‌های بایرن مونیخ را به دور کاپ گره زده بودند و رئیس یوفا هم، دیگر آماده می‌شد که جام را به آن‌ها تقدیم کند، ولی تسلیم‌ناپذیری ما روبان‌ها را به رنگ قرمز تغییر داد.» اگر می‌خواهید خواندنی‌های جالب دیگری را از کتاب بخوانید با ادامه مطلب همراه ما باشید و بازهم فراموش نکنید این مطالب شما را از خواندن خود کتاب بی‌بهره نمی‌کند.

پازل پیچیده

هر عضوی از تیم باید بداند که قسمتی از یک پازل ظریف و پیچیده است. اگر تکه ای جابه جا شود، تصویر دیگر به درستی مشاهده نمی شود.
شناخت نیروی انسا نی سازمان| اگر انسان دنبال هدایت اشخاص است، باید آشنایی کامل درباره آن افراد در خصوص این‌که آن‌ها چه کسانی هستند؟ چطور بزرگ شده‌اند؟ چه استعدادهایی دارند؟ چه چیزهایی منجر به شکوفایی استعدادهای آن‌ها می‌شود؟ چه چیز باعث شکست آن‌ها می‌شود؟ به دست آورد. تنها چیزهایی که باعث رسیدن به این موارد می شود دو مورد است: 1)دیدن 2) شنیدن

حکمت خدا
حکمتی است که خداوند به ما انسان ها دوگوش، دو چشم و تنها یک دهان داده است. پس برای این‌که انسان‌ها را نادیده نگیریم باید آن‌ها را ببینیم و به آن ها گوش دهیم.

وضع درست قوانین
مدیران می‌توانند قوانین زیادی را وضع کنند. اما در موقع بی‌انضباطی کاری نکنید که با تنبیه و مجازات همه افراد تیم، دیگر سلاح نداشته باشید. مجازات باید متناسب با جرم باشد. برای هر مجازاتی باید تنبیه خاص آن را داشته باشید. یکی از بهترین مجازات برای افراد، سکوت است، نیازی به تحقیر دیگران نداریم.

تنها راه بهبود زندگی
 از آن‌جا که والدینم هر دو به سختی کار می‌کردند، به این نتیجه رسیده بودم که تنها راه برای بهبود زندگی‌ام سخت کار کردن است. این مسئله در مغز استخوانم نفوذ کرده بود. همیشه از افرادی که استعدادهای طبیعی خود را تباه می‌کردند متنفر بودم، چون آن‌ها برای هیچ کاری زحمت نمی‌کشیدند.
موفقیت نتیجه عملکرد است نه شانس| در موفقیت‌های ما آماده‌سازی بیشتر از شانس سهیم بوده است. بخشی از پیشرفت، شامل حذف مسائل غافلگیرکننده تا حدی که ممکن باشد، است. چون زندگی پر از مسائل غیر منتظره است.
شیوه درست انتقاد
 همیشه سعی می‌کردم انتقاداتم را با گفتن جملات حمایتی مطرح کنم، مثلا: «خودت بهتر می‌دونی قادری بهتر از اینا باشی. نظرت چیه؟!»

بازیکن خسته 
وقتی یکی از بازیکنان خسته به نظر می‌رسید، حتی اگر واقعا همین‌طور بود ، می‌دانستم که اگر «خسته به نظر می‌رسی» را به زبان بیاورم فوری احساس خستگی مضاعف خواهند کرد. در عوض می‌گفتم خیلی قوی هستی مطمئنم هیچ کس نمی تونه پا به پای تو ادامه بده!

موثرترین شیوه انجام کارها
اوایل فکر می‌کردم که اگر کاری را خودم انجام دهم، کار سریع‌تر و بهتر از زمانی انجام می‌شود که آن را به دیگری واگذار کنم. هیچ کس برایم توضیح نداد که کار کردن با دیگران و از طریق دیگران موثرترین روش برای انجام کارهاست. مهم این است چگونه از طریق افراد، کار بیشتری انجام دهم و یافته‌هایم را افزایش دهم.

همه جزئیات را بررسی نکنید
بسیار حیاتی است که مراقب جزئیات باشید. اما به همان اندازه مهم است که بدانید زمان کافی در طول روز ندارید که همه چیز را بررسی کنید!

فراتر از دی ان ای
همه‌ ما قربانی تصادفی دی‌ان‌ای (DNA) والدین خود هستیم و این موضوع تحت کنترل ما نیست. اما همه دارای دو ابزار بسیار قدرتمند هستیم که کاملا تحت کنترل خودمان است: گوش‌ها و چشم‌هایمان. نگاه کردن به دیگران و گوش دادن به توصیه‌های آن‌ها و مطالعه درباره مردم، سه مورد از بهترین کارهایی هستند که من تا به این جای زندگی انجام داده‌ام.

اراده دیوید بکام و کریس‌رونالدو
 دیوید بکام هم بسیار فوق‌العاده بود. زمانی که به تیم منچستر آمد در یک اتاق اجاره‌ای زندگی می‌کرد. دیوید هم در نوبت صبح و بعدازظهر و هم زمان غروب به تمرین مشغول بود. زمانی که در ابتدای فصل می‌خواستیم از بازیکنان تست آمادگی هوازی بگیریم، دیوید همیشه بالاتر از دیگران قرار داشت. رونالدو هم همین‌طور بود. او دوست داشت تا به بهترین بازیکن جهان تبدیل شود و برای این کار مصمم بود.
منتقد بودن یا متخصص بودن| فوتبال یکی از آن موضوعاتی است که همه خود را در آن متخصص می‌دانند، ولو این‌که به اندازه سر سوزنی هم دانش آن را نداشته باشند. این هم مانند دیگر حوزه‌های سرگرمی و خلاقیت است چرا که منتقد بودن خیلی راحت‌تر از متخصص بودن است.