ایرنا/ به گزارش دوماهنامه اینترتیمنت ویکلی، رمان جنایی جدید استیون کینگ نویسنده آثاری چون مسیر سبز (The Green Mile)، بیگانه (The Outsider) و درخشش (Shining) سال آینده میلادی منتشر می‌شود. این رمان که بعدها نام دارد روایتگر داستان پسربچه‌ای است که در ازای مجازاتی وحشتناک، با قدرت‌های ماوراءالطبیعه‌ خود به مادرش و یک کارآگاه پلیس کمک می‌کند.

این رمان را انتشارات هارد کیس کرایم (Hard Case Crime) از ناشران مستقل در زمینه داستان‌های جنایی منتشر می‌کند.
چارلز آردی (Charles Ardai) ویراستار این انتشارات درباره رمان جدید کینگ می‌گوید: رمان بعدها یک داستان زیبا درباره بزرگ شدن و مواجهه با اهریمن‌های استعاری یا واقعی است که گاهی در داستان‌های کینگ ظاهر می‌شوند. این داستان وحشت‌آفرین، لطیف، سوزناک و صادقانه است و ما از این که آن را برای مخاطبان منتشر می‌کنیم، هیجان زده‌ایم.

میراث ادبی استیون کینگ 
استفن کینگ نویسنده ۷۲ ساله آمریکایی و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان ژانر وحشت و فانتزی در جهان است. از این نویسنده پرکار که اولین بار با رمان کَری پا به عرصه نویسندگی گذاشت، تاکنون بیش از ۲۰۰ اثر منتشر شده است، کتابهایی که جوایز متعددی چون جایزه برم استوکر، جایزه‌ی جهانی فانتزی و جایزه‌ی جامعه‌ی فانتزی انگلیس را برای وی به ارمغان آوردند. کینگ که به عنوان پادشاه وحشت شناخته می‌شود، در ادامه افتخارات ادبی خود در سال ۲۰۱۵ مدال ملی هنر آمریکا را دریافت کرد. این نویسنده با قلم جادویی خود آثار ماندگاری را برای علاقمندان به داستان‌های ترسناک خلق کرده که بسیاری از آنها به فهرست پرفروش‌ترین کتابهای نیویورک تایمز نیز راه یافتند.

کینگ در میان علاقه‌مندان به سینما نیز محبوب است. از آثار این نویسنده آمریکایی در مجموع حدود ۴۸ اثر تلویزیونی و سینمایی ساخته ‌شده است که از جمله شناخته‌شده‌ترین آنها می‌توان به فیلم درخشش ساخته استنلی کوبریک، مسیر سبز و رستگاری در شاوشنگ به کارگردانی فرانک دارابونت اشاره کرد. فیلم پرطرفدار آن (It) ساخته اندی موسکیِتی که در سال ۲۰۱۷ اکران شد نیز اقتباسی از یکی از آثار کینگ است.
آثار زیادی از کینگ توسط مترجمان مختلف ایرانی به فارسی برگردانده و به همت ناشران منتشر شده اند، وی مخاطبان زیادی در میان کتابخوانان ایرانی نیز دارد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar