مدآنلاين/ زمان زيادي صرف بحث و گفتگو شد تا بتوان ده نمونه از برترين‎هاي دنياي موتورسيکلت را انتخاب کرد. هر کدام از اين موارد انتخاب شده از جنبه‌اي خاص برترين انتخاب شدند. شايد هيچگاه نتوانيد هيچکدام از مواردي که در فهرست زير آمده است را از نزديک ببينيد ولي اين فهرست آنقدر هيجان‎انگيز است که با ديدن آن مي‎توانيد براي چند ساعت از زيبايي‎ها و ويژگي‎هاي آنها براي دوستان و خانواده‎تان صحبت کنيد.

آينده‎نگرانه‎ترين موتورسيکلت
وقتي صحبت از آينده‎نگري و موتورسيکلت‏هاي زمان آينده مي‎شود هيچ وسيله نقليه‏اي نمي‏تواند جاي تورن را بگيرد. شايد فکر کنيد اين موتورسيکلت زيبا با چرخ‎هاي نوراني تنها در داستان‎هاي مصور و بازي‏هاي رايانه‎اي و يا فيلم‎هاي تخيلي وجود داشته باشد، اما اين نسخه واقعي که عملکرد خوبي هم دارد در يک حراجي به قيمت 77 هزار دلار فروخته شد.

سريع‎ترين زن موتور سوار
اوا هاکانسون در سال 2014 توانست رکورد سريع‏ترين زن موتر سوار را ازآن خود کند. اوا توانست با موتورسيکلت الکتريکي خود با نام کيلاجول به سرعت 434.88 کيلومتر در ساعت برسد و اين رکورد تازه را به نام خود ثبت کند. اوا هادسون براي طراحي و ساخت اين موتوري سيکلت 5 سال تلاش کرد.

قدرتمندترين موتور سيکلت
شايد تصور يک موتور 8.3 ليتري بر روي يک موتورسيکلت هم بسيار دور از ذهن باشد ولي در دنياي واقعي وجود دارد. دوج تام هاوک با آنکه براي راندن در خيابان‎ها مجوز قانوني ندارد ولي توانسته عنوان قدرتمندترين موتور سيکلت را ازآن خود کند.

شهري با بيشترين تعداد موتورسواران
تا به حال به اين فکر کرده‏ايد که کجاي دنيا بيشترين تعداد موتورسوار را دارد؟ کاليفرنيا با داشتن بيش از 801 هزار موتور سوار در ميان ايالت‎هاي آمريکا مقام نخست را دارد.

معروف‎ترين موتورسيکلتي که با سيم خاردار برخورد کرد
براي حدس زدن نام اين موتورسيکلت هيچ جايزه‌اي به شما تعلق نمي‌گيرد. اين موتورسيکلت يک تريومف TR6 است که در فيلم فرار بزرگ استيو مک کوئين سوار بر آن به سمت سيم‎هاي خاردار مي‎رفت.

سرکش‎ترين موتورسيکلت
اين عنوان متعلق به اينوسنتي-لامبرتا-125 است. اين اسکوتر ساده سمبل جوانان دهه 1960 بريتانياست که با سوار شدن بر آن نشان مي‏دادند تا چه اندازه به مد و چيزهاي جديد علاقه دارند. اين اسکوتر با حضور در فيلم کوادروفنيا در کنار فيل دنيلز بسيار مشهورتر شد.

گران‎ترين موتور سيکلت
اين عنوان متعلق به موتور سيکلت کاپيتان آمريکا در فيلم ايزي رايدر است. اين موتورسيکلت در اکتبر سال 2014 در يک حراجي در لس آنجلس به قيمت 840 هزار پوند (حدود 1ميليون و 350 هزر دلار) فروخته شد.

حماسي‎ترين موتورسيکلت
نام اين موتورسيکلت بتپاد (Batpod) است. اين موتورسيکلت که به چرخ‌هاي 20 اينچي مجهز است در فيلم‎هاي شواليه تاريکي و شواليه تاريکي برمي‎خيزد توسط بتمن رانده شده است. براي آوردن اين موتورسيکلت به خيابان حتما بايد سلاح‎هاي متصل به آن را باز کرد.

ترسناکترين موتورسيکلت
اين عنوان نيز متعلق به موتورسيکلت فيلم روح سوار است. اين موتورسيکلت که از اگزوزش شعله‎هاي آتش سرمي‏‎کشند در فيلم متعلق به کسي بود که روحش توسط شيطان تسخير شده بود. مسلما شرکت‎هاي بيمه اين چنين موتورسيکلت‎هايي را قبول نمي‎کنند.

پرشتاب‎ترين موتورسيکلت
مسلما اين فهرست بدون نام سريع‎ترين موتورسيکلت کامل نمي‎شود. موتورسيکلت R1000 متعلق به سري GSX-R شرکت سوزوکي درحال حاضر سريع‎ترين موتورسيکلت دنياست. با اين موتورسيکلت مي‎توان در 2.35 ثانيه از سرعت صفر به سرعت صد کيلومتر در ساعت رسيد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد