مدآنلاین/ زمان زیادی صرف بحث و گفتگو شد تا بتوان ده نمونه از برترین‎های دنیای موتورسیکلت را انتخاب کرد. هر کدام از این موارد انتخاب شده از جنبه‌ای خاص برترین انتخاب شدند. شاید هیچگاه نتوانید هیچکدام از مواردی که در فهرست زیر آمده است را از نزدیک ببینید ولی این فهرست آنقدر هیجان‎انگیز است که با دیدن آن می‎توانید برای چند ساعت از زیبایی‎ها و ویژگی‎های آنها برای دوستان و خانواده‎تان صحبت کنید.

آینده‎نگرانه‎ترین موتورسیکلت
وقتی صحبت از آینده‎نگری و موتورسیکلت‏های زمان آینده می‎شود هیچ وسیله نقلیه‏ای نمی‏تواند جای تورن را بگیرد. شاید فکر کنید این موتورسیکلت زیبا با چرخ‎های نورانی تنها در داستان‎های مصور و بازی‏های رایانه‎ای و یا فیلم‎های تخیلی وجود داشته باشد، اما این نسخه واقعی که عملکرد خوبی هم دارد در یک حراجی به قیمت 77 هزار دلار فروخته شد.

سریع‎ترین زن موتور سوار
اوا هاکانسون در سال 2014 توانست رکورد سریع‏ترین زن موتر سوار را ازآن خود کند. اوا توانست با موتورسیکلت الکتریکی خود با نام کیلاجول به سرعت 434.88 کیلومتر در ساعت برسد و این رکورد تازه را به نام خود ثبت کند. اوا هادسون برای طراحی و ساخت این موتوری سیکلت 5 سال تلاش کرد.

قدرتمندترین موتور سیکلت
شاید تصور یک موتور 8.3 لیتری بر روی یک موتورسیکلت هم بسیار دور از ذهن باشد ولی در دنیای واقعی وجود دارد. دوج تام هاوک با آنکه برای راندن در خیابان‎ها مجوز قانونی ندارد ولی توانسته عنوان قدرتمندترین موتور سیکلت را ازآن خود کند.

شهری با بیشترین تعداد موتورسواران
تا به حال به این فکر کرده‏اید که کجای دنیا بیشترین تعداد موتورسوار را دارد؟ کالیفرنیا با داشتن بیش از 801 هزار موتور سوار در میان ایالت‎های آمریکا مقام نخست را دارد.

معروف‎ترین موتورسیکلتی که با سیم خاردار برخورد کرد
برای حدس زدن نام این موتورسیکلت هیچ جایزه‌ای به شما تعلق نمی‌گیرد. این موتورسیکلت یک تریومف TR6 است که در فیلم فرار بزرگ استیو مک کوئین سوار بر آن به سمت سیم‎های خاردار می‎رفت.

سرکش‎ترین موتورسیکلت
این عنوان متعلق به اینوسنتی-لامبرتا-125 است. این اسکوتر ساده سمبل جوانان دهه 1960 بریتانیاست که با سوار شدن بر آن نشان می‏دادند تا چه اندازه به مد و چیزهای جدید علاقه دارند. این اسکوتر با حضور در فیلم کوادروفنیا در کنار فیل دنیلز بسیار مشهورتر شد.

گران‎ترین موتور سیکلت
این عنوان متعلق به موتور سیکلت کاپیتان آمریکا در فیلم ایزی رایدر است. این موتورسیکلت در اکتبر سال 2014 در یک حراجی در لس آنجلس به قیمت 840 هزار پوند (حدود 1میلیون و 350 هزر دلار) فروخته شد.

حماسی‎ترین موتورسیکلت
نام این موتورسیکلت بتپاد (Batpod) است. این موتورسیکلت که به چرخ‌های 20 اینچی مجهز است در فیلم‎های شوالیه تاریکی و شوالیه تاریکی برمی‎خیزد توسط بتمن رانده شده است. برای آوردن این موتورسیکلت به خیابان حتما باید سلاح‎های متصل به آن را باز کرد.

ترسناکترین موتورسیکلت
این عنوان نیز متعلق به موتورسیکلت فیلم روح سوار است. این موتورسیکلت که از اگزوزش شعله‎های آتش سرمی‏‎کشند در فیلم متعلق به کسی بود که روحش توسط شیطان تسخیر شده بود. مسلما شرکت‎های بیمه این چنین موتورسیکلت‎هایی را قبول نمی‎کنند.

پرشتاب‎ترین موتورسیکلت
مسلما این فهرست بدون نام سریع‎ترین موتورسیکلت کامل نمی‎شود. موتورسیکلت R1000 متعلق به سری GSX-R شرکت سوزوکی درحال حاضر سریع‎ترین موتورسیکلت دنیاست. با این موتورسیکلت می‎توان در 2.35 ثانیه از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسید.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید