مدآنلاين/امسال تعداد خودروهاي عجيب و نامتعارف در «پبل بيچ» کم نيستند. فراري‌هاي بسيار گران‌قيمت، مدل‌هاي مسابقه‌اي پورشه و ب‌ام‌و و مدل‌هاي درخشان دوره پيش از جنگ جهاني، از مواردي هستند که مي‌توانند هوش از سر علاقه‌مندان دنياي اتومبيل بپرانند. امّا شايد اگر اين خودروهاي هيجان‌انگيز با ابعادي بسيار کوچک و مهار شدني در اختيار شما قرار ‌گيرند، مي‌توانيد بسيار راحت‌تر اين هيجان را در کنار خود داشته باشيد. شايد به همين دليل است که اين مجسمه‌هاي سنگي زيبا از برخي از افسانه‌هاي دوست‌داشتني صنعت اتومبيل مي‌توانند نگاه خيره بسياري را به طرف خود جلب کنند.

کِلِن سيلورتورن (Kellen Silverthorn)، شخصي است که ساخت اين اتومبيل‌هاي سنگي را به عهده داشته و قرار است که به‌زودي مجسمه‌هاي يکپارچه خود را در پبل‌بيچ، بخش “The Quail” به نمايش بگذارد. وي در فرآيند ساخت اين مجسمه‌ها، ابتدا يک مدل خودروي فوق‌العاده را انتخاب کرده و سپس آن را با استفاده از سنگ‌هاي مرمر مخصوصي که از نقاط مختلف دنيا تهيه کرده، شکل داده است. مرحله بعدي، تراشکاري ابعاد کلي خودرو با استفاده از يک ربات برنامه‌ريزي شده است تا مجسمه براي مراحل پاياني پوشش رنگ و پرداخت نهايي آماده شود.
طول اين خودروها که هر کدام جايگاه و شخصيت خاص خود را دارند، از ۵۳۳ تا ۷۸۷ ميلي‌متر متغير است و وزن آنها نيز به ۱۸ تا ۳۶ کيلوگرم مي‌رسد.

در The Quail، «سيلورتورن» مجموعه‌اي از خودروهاي تاريخي و مدرن در قالب مجسمه‌هاي سنگي به نمايش مي‌گذارد؛ از يک فراري FXX شيطاني سياه‌رنگ با تزئينات قرمزرنگ گرفته تا يک پورشه 904 به رنگ نارنجي روشن و يک پيکره زيباي کلاسيک از اتو يونيون تايپ C مدل ۱۹۳۷. سيلورتورن در اين زمينه مي‌گويد: تلاش من براي بهره‌گيري و آزاد کردن هنر اتومبيل‌سازي در فرم متمايز سنگي، به دور از مرزهاي زمان است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد