پدال/ سال 2017 دومين سالي است که شورولت و هوندا جوايز خودروهاي سواري و تراک سال آمريکاي شمالي را دريافت مي‌کنند. کرايسلر پاسيفيکا دومين ميني وني است که تاکنون برنده‌ي جايزه‌ي بهترين خودروي کاربردي سال شده است.
به لطف اعطاي جايزه‌ي خودروي سال آمريکاي شمالي به بولت الکتريکي، هم‌اکنون چهارمين سالي است که شورولت جايزه‌اي را به خانه مي‌برد. کوروت استينگري و سيلورادو در سال 2014 و کلرادو در سال 2015 نيز جوايزي را براي شورولت به ارمغان آورده بودند.
هوندا نيز پس از افتخارآفريني سيويک در سال پيش، امسال نيز با دست پر به خانه بازمي‌گردد. امسال ريجلاين برنده‌ي جايزه‌ي NACTOY شده است. اين پيکاپ مشهور هوندا اولين بار در سال 2006 نيز برنده شده بود.
به منظور انتخاب برنده‌ها، خبرنگاراني از ايالات‌متحده و کانادا تعداد زيادي از خودروهاي جديدي را که امسال عرضه خواهند شد بررسي کرده و امسال خودروهاي بولت EV، هوندا ريجلاين و کرايسلر پاسيفيکا جوايز مربوطه را کسب کرده‌اند.
مارک روس از مديران بلندپايه‌ي جنرال موتورز مي‌گويد:
بولت EV قول شورولت براي توليد خودرويي قابل‌ابتياع، الکتريکي و با محدوده‌ي حرکتي مناسب است. اين خودرو معادلات بازار را تغيير داد و نه‌تنها يک خودروي الکتريکي فوق‌العاده است بلکه يک خودروي فوق‌العاده در اين زمان به شمار مي‌رود.
بولت الکتريکي بر پايه تخمين‌هاي EPA محدوده الکتريکي 383 کيلومتري داشته و بهاي آن پيش از مشوق‌هاي مالياتي از 37495 دلار آغاز مي‌شود. از تجهيزات استاندارد اين خودرو مي‌توان به تعويض‌هاي دقيق الکترونيکي و صفحه لمسي 10.2 اينچي اشاره کرد.
هوندا ريجلاين که اولين بار در ژوئن سال 2016 عرضه شد يک خودروي قابل‌توجه است که درب پشتي با عملکردي دوگانه، محفظه صندوق مخفي، محل بار مقاوم داشته و اولين پيکاپي است که سيستم صوتي خاصي دارد.
مدير ارشد هونداي آمريکا مي‌گويد:
اين جايزه تصديق‌کننده‌ي نوآوري‌ها و مزيت‌هايي است که ريجلاين به مشتريان پيکاپ هاي ميدسايز ارائه مي‌کند.
اما درباره‌ي کرايسلر پاسيفيکا که جايزه‌ي خودروي کاربردي سال 2017 را کسب کرده بايد گفت که کرايسلر رقباي سرسختي همچون جگوار اف-پيس و مزدا CX-9 را پشت سر گذاشته است.
از طرف ديگر بولت الکتريکي و ريجلاين نيز خودروهايي چون جنسيس G90/ولوو S90 و فورد سري F سوپرديوتي/نيسان تايتان را شکست داده‌اند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد