پدال/با تغييرات صورت گرفته در قوانين، جابجايي راننده‌ها و داستان‌هاي جذاب بالقوه‌اي که مي‌تواند در فصل جديد مسابقات فرمول 1 رخ دهد، دلايل زيادي براي تماشاي اين مسابقات پرمخاطب وجود دارد. در اين نوشته 8 دليل براي ابراز علاقه و تماشاي مسابقات اين فصل فرمول 1 را براي شما ذکر کرده‌ايم. با ما همراه باشيد.

خودروهاي برجسته
يکي از دلايل براي تغيير قوانين در سال 2017 اين بوده که خودروها ظاهر بهتري داشته باشند. ما هنوز هيچ‌کدام از اين خودروها را نديده‌ايم اما با نگاه به قوانين جديد آئروديناميک و طراحي‌هاي مفهومي به‌جرئت مي‌توان گفت که خودروها بسيار جذاب خواهند بود.
خودروهاي فرمول 1 در سال 2017 پهن‌تر بوده و بال جلوي تيزتر و البته بال پشتي پايين‌تر و پهن‌تري خواهند داشت. در کل خودروها کمي بزرگ‌تر شده و خلاقيت‌هايي در طراحي آن‌ها ديده خواهد شد.

لاستيک‌هاي پهن‌تر
ما درباره‌ي جنبه‌ي بصري صحبت مي‌کنيم. در سال 2017 اندازه‌ي لاستيک‌ها 25 درصد رشد کرده و ظاهري رترو و شبيه خودروهاي فرمول 1 دهه‌ي 70 ميلادي پيدا مي‌کنند. همان‌گونه که قبلاً ديده‌ايم لاستيک‌هاي پهن‌تر کاملاً فوق‌العاده هستند.

صندلي‌هاي خالي
پس از بازنشستگي شوکه کننده‌ي نيکو رزبرگ گزينه‌هاي فراواني براي به دست آوردن صندلي راننده‌ي خودروي فرمول 1 مرسدس وجود دارد.
ما هنوز نمي‌دانيم که همکار لوئيس هميلتون در مرسدس چه کسي است اما ديدن چهره‌اي جديد در اين تيم و جنگيدن با رقبا و شايد با هم‌تيمي کاملاً جذاب به نظر مي‌رسد.

خودروهاي سريع‌تر
با لاستيک‌هاي پهن‌تر و نيروي رو به پايين بيشتر حاصل از قوانين آئروديناميک جديد، خودروهاي فرمول 1 بايد چندين ثانيه سريع‌تر باشند. اين مسئله باعث مي‌شود خودروها جذاب‌تر باشند و تيم‌ها به توسعه‌ي پيشرانه‌ها و تکنولوژي ادامه دهند.

رنکينگ نامشخص
با توجه به تغيير قوانين هنوز نمي‌توان چيزي را پيش‌بيني کرد اما اين موضوع مي‌تواند رنکينگ تيم‌ها را کاملاً دست‌خوش تغيير نمايد. واضح است که هنوز خودروهاي فرمول 1 را نديده‌ايم بنابراين تنها در پيست مي‌توان عملکرد آن‌ها را تخمين زد؛ اما تغيير قابل‌توجه قوانين و تمرکز روي آئروديناميک مي‌تواند به خوبي رنکينگ را تغيير دهد.

تقويم ثابت
تغيير در تقويم مسابقات و اضافه شدن مکان‌هاي جديد خوب است اما بخش اعظم تغييراتي که در چند سال اخير صورت گرفته چندان جالب نبوده است.
جداي از حذف گرندپري امسال، خوشبختانه تقويم مسابقات سال 2017 نسبت به سال 2016 تغيير زيادي نداشته است.

باقي ماندن مونزا
خب صحبت از تقويم مسابقات و ثابت بودن نسبي آن شد و بايد گفت که مونزا نيز در فرمول 1 باقي مانده است. آينده‌ي اين گرندپري براي مدتي نامشخص بود و حتي امکان جايگزيني ايمولا با آن وجود داشت اما خوشبختانه مونزا حفظ شده است.

چهره‌هاي جديد
در سال 2017 چندين چهره‌ي جديد از جمله لانس استرول جوان را خواهيم ديد. او به لطف حمايت‌هاي بزرگ مالي پا به مسابقات مي‌گذارد و تنها 18 سال دارد اما قطعاً ارزش‌هاي خود را در رقابت‌هاي قبلي و پايين‌تر نشان داده و در سال 2016 عنوان قهرماني F3 اروپا را به دست آورده است.
همچنين قهرمان مسابقات GP2 سال 2015 يعني استوفل وندورن نيز در مسابقات امسال حضور دارد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد