پدال/الکتريکي شدن خودروها مسير جديدي در صنعت خودرو است و با اينکه اکثر بزرگان اين صنعت داخل بازي شده‌اند اما خودروهاي الکتريکي راه درازي براي کسب محبوبيت در پيش دارند.
بله تسلا با صف خريد براي مدل 3 مواجه بود، خودرويي که تا اواخر سال 2017 توليد نخواهد شد.

همان‌گونه که وال استريت ژورنال اشاره کرده صنعت خودرو بايد با دو مشکل کنار بيايد. اولين مشکل اينکه خودروهاي الکتريکي در زمان حاضر گران هستند. طبق گفته‌هاي Kelley Blue Book، بهاي متوسط ماه نوامبر خودروهاي الکتريکي 39104 دلار بوده که به بهاي متوسط 40806 دلاري خودروهاي لوکس سطح پايه کاملاً نزديک بوده و از متوسط 34948 دلاري کل خودروها بيشتر است. بهاي پايين سوخت نيز نقش مهمي در گرايش خريداران آمريکايي به شاسي بلندها و کراس اوورها بازي مي‌کند. اين سگمنت در حال حاضر طرفداران زيادي را به خود اختصاص داده است.
علاوه بر اين خودروهاي کنوني در حال حاضر بسته به مشوق‌هاي مالياتي ارزان‌تر از بهاي واقعي عرضه مي‌شوند اما مشوق 7500 دلاري فدرال تنها به 200 هزار خودروي ابتدايي فروخته شده توسط سازنده تعلق مي‌گيرد و با رياست جمهوري دونالد ترامپ حتي ادامه‌ي اين مشوق‌ها نيز در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.

دومين مشکل برد حرکتي محدود (در حد 320 کيلومتر) بسته به طرز رانندگي و شرايط است که به سادگي نمي‌تواند با هيچ خودروي بنزيني يا ديزلي مقايسه شود. بله شما مي‌توانيد 50 درصد باتري تسلا را با استفاده از سوپرشارژر در 20 دقيقه شارژ کنيد اما همين زمان هم بيشتر از رسيدن به پمپ‌بنزين است و در ثاني در کل کشور آمريکا تنها 350 ايستگاه سوپرشارژر وجود دارد. همچنين در کل چندين هزار نقطه شارژ وجود دارد که در مقايسه با تعداد 100 هزار جايگاه سوخت ناچيز جلوه مي‌کند.
تا زماني که صنعت خودرو نتواند بهاي اين خودروها را کاهش دهد و محدوده‌ي حرکتي بيشتري و زيرساخت‌هاي ضروري را مهيا کند خودروهاي الکتريکي محبوبيت فوق‌العاده‌اي را به دست نخواهند آورد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد