پدال/ سه سال از معرفی نسل جدید پرفروش‌ترین خودروی ایالات‌متحده یعنی پیک‌آپ محبوب فورد F150 با بدنهٔ آلومینیومی می‌گذرد و حالا فورد نسخهٔ فیس‌لیفت و بروز شدهٔ آن‌را را معرفی کرده است. تغییر ظاهری عمدهٔ این وانت در قسمت چراغ‌های جلو و جلوپنجره روی داده است اما تغییر بزرگ‌تر در زیر کاپوت F150 رخ داده است چراکه فورد برای آن یک پیشرانهٔ دیزلی در نظر گرفته است.

در این فیس‌لیفت قسمت جلویی F150 دوباره طراحی شده است که با چراغ‌های C شکل و کاربرد LED در آن‌ها و همین‌طور جلوپنجره‌ای که تا میان چراغ‌ها ادامه پیدا کرده، بزرگ‌تر و جسورانه‌تر شده است. برای نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ این پیک‌آپ، هفت مدل جلوپنجرهٔ جدید (شمال نمونه‌های رنگ بدنه، کرومی و مشکی)، شش طرح رینگ جدید (اعم از 17 اینچی تا 22 اینچی) و سه طراحی مختلف درِ عقبی (برای نمونه‌های King Ranch، Platinum و Limited) ارائه شده است که همگی با ترکیبات و ویژگی‌های نمونهٔ پیش از فیس‌لیفت عرضه می‌شوند؛ بنابراین پیچیدگی تولید این‌همه مدل‌ها و تیپ‌های مختلف بیشتر خواهد شد.

برای فورد F150 جدید پنج پیشرانهٔ مختلف در دسترس خواهد بود که برخی از آن‌ها جدید و برخی آشنا هستند. بزرگ‌ترین تغییر در لیست پیشرانه‌های این خودرو ارائهٔ یک موتور 3 لیتری V6 توربودیزل است که به همراه گیربکس 10 سرعتهٔ اتوماتیک جدید عرضه می‌گردد. البته گفته می‌شود که این موتور دیزل تا تابستان 2018 در دسترس نخواهد بود و به همین دلیل اعداد مربوط به قدرت، گشتاور و مصرف سوخت رسمی آن تا آن زمان مشخص نخواهد بود.

فورد تأیید کرده است که نسخه‌ای از این پیشرانهٔ دیزلی جدید در حال حاضر در خارج از ایالات‌متحده عرضه می‌گردد و آن نسخه‌ای است که هم‌اکنون در رنجروور و رنجروور اسپرت مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما غیرازاین موتور دیزلی جدید، برای نسخۀ فیس‌لیفت شدۀ F150 یک پیشرانهٔ پایهٔ جدید هم ارائه شده است. این موتور که از نوع 3.3 لیتری V6 است، جایگزین نمونهٔ 3.5 لیتری قبلی خواهد شد و انتظار می‌رود همان 282 اسب بخار قدرت و 343 نیوتن متر گشتاور موتور سابق را ارائه کند. نیروی این پیشرانه هم توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک انتقال پیدا می‌کند.

دیگر پیشرانه‌های این وانت پرفروش آمریکایی نمونه‌های 2.7 لیتری و 3.5 لیتری اکوبوست شش سیلندر و 5 لیتری V8 هستند. برای انتقال نیروی هر سهٔ این موتورها گیربکس 10 سرعتهٔ اتوماتیک جدید در نظر گرفته شده است که انتظار می‌رود موجب کاهش مصرف سوخت آن‌ها گردد. البته فورد هنوز آماری رسمی در این رابطه اعلام نکرده است. علاوه بر این، تکنولوژی توقف/حرکت نیز به‌صورت استاندارد در تمامی مدل‌ها و موتورهای F150 ازجمله مدل دیزلی ارائه خواهد شد.

از سوی دیگر، فورد فناوری‌های ایمنی و سرگرمی جدیدی را به F150 اضافه کرده است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به چند سیستم ایمنی مانند سامانهٔ جلوگیری از برخورد با قابلیت تشخیص عابر پیاده و کروز کنترل تطبیقی با قابلیت توقف کامل و شروع دوبارهٔ حرکت اشاره کرد. این تراک جدید همچنین به اینترنت 4G LTE، سیستم صوتی جدید، کارپلی اپل، اندروید اتو گوگل و دیگر تکنولوژی‌های روز مجهز شده است.

فورد F150 جدید تا پایان سال جاری با مدل 2018 برای فروش عرضه خواهد شد و معرفی رسمی آن نیز در همین هفته در نمایشگاه دیترویت 2017 صورت خواهد گرفت ولی برای پی بردن به قیمت گزاری مدل‌های مختلف و اعلام جزئیات بیشتری از آن باید تا زمانی نزدیک به عرضه به بازار صبر کنیم. البته این اطلاعات برای مدل دیزلی کمی بیش از یک سال دیگر اعلام خواهد شد.
همراه شما هستیم با پوشش کامل آخرین و جدیدترین رویدادهای نمایشگاه خودروی دیترویت 2017، لحظه‌به‌لحظه در دیترویت با پدال…با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید