پدال/ خانم دانيله کنت (Danielle Kent) کسي است که با ويلچرش به مرکز گردهمايي لاس‌وگاس، محل برگزاري نمايشگاه CES آمده است. وي براي بالا رفتن از يک سطح شيبدار، به‌آرامي يک دکمه کنترلر کوچک را بر روي تکيه‌گاه دست راستش فشار مي‌دهد. «کنت» سپس يک گردش بسيار نرم به يک مسير پوشيده از سنگ دارد. اين وسيله نقليه شخصي که توسط يک کمپاني سازنده ويلچر با نام ويل (Whill) طراحي شده، از ناهمواري انتهاي رمپِ بدون کمترين مشکلي عبور مي‌کند.

تنها در ايالات متحده، بيش از ۲ ميليون نفر براي رفت‌وآمدهاي روزمره‌شان به صندلي‌هاي چرخدار متکي هستند. اين در حالي است که اين نوع وسايل نقليه، کمترين بهبود و بهينه‌سازي را در طول ساليان به خود ديده‌اند. البته برخي کمپاني‌ها ويلچرهايي قدرتمند ساخته‌اند که مي‌توانند کمک‌حال بسياري از افراد معلول در خيابان‌ها باشند، امّا بسياري از ويلچرهاي برقي هستند که همچنان در خيابان‌هاي عمومي با مشکل روبرو هستند و احتمال دارد در گردش‌ها و مسيرهاي سخت گرفتار شوند. همين محدوديت‌ها باعث شده که بسياري از اشخاصي که از ويلچرهاي دستي استفاده مي‌کنند، کمتر به سراغ نمونه‌هاي موتوردار آنها بروند. در عين حال، آخرين محصول Whill به گونه‌اي طراحي شده که اعتماد به نفس بيشتري را براي افراد براي استقلال در جابجايي ايجاد مي‌کند.

«مدل M» يک وسيله نقليه الکتريکي با چرخ‌هاي طرح اومني (omni) و يک ساختار مستحکم است. اين وسيله به بسياري از افراد داراي انواع گرفتگي و آسيب ستون فقرات اين امکان را فراهم مي‌کند که هم در داخل خانه و در محيط بيرون از آن بهره‌مند شوند. مطابق گفته «کنت» که مدير بازاريابي محصول در Whill نيز به شمار مي‌رود، اين طراحي جديد تقريباً داراي همان ابعادي است که ويلچر دستي قديمي‌اش دارد. «پيشرانه» جمع‌وجور در اين ولچر، سه حالت سرعت در کنار يک حالت ثابت در اختيار قرار مي‌دهد. حالت ثابت براي نگه داشتن ويلچر در يک حالت پايدار در شرايطي مانند برخورد ديگر افراد به آن، درنظر گرفته شده است. البته اين تنها قابليت‌هاي اين «ماشين» نيست.

کمپاني سازنده برنامه‌هايي براي معرفي سيستم رانندگي خودران براي اشخاصي که براي راندن ويلچر نيز با معلوليت مواجه هستند، در نظر دارد. به علاوه، Whill در حال توسعه يک برنامه گوشي هوشمند است که مي‌تواند به صورت بي‌سيم کنترل حرکت را به دست گيرد و در نتيجه، جابجايي ايمن‌تري براي افراد فراهم کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد