پدال/ فورد سری F نه تنها پرفروش ترین پیکاپ تراک در کشور آمریکاست بلکه پرفروش‌ترین خودروی این کشور نیز به شمار می‌رود؛ و این رویه سال‌هاست که ادامه دارد.
امسال فورد چهلمین سال پیاپی کسب عنوان “پرفروش‌ترین پیکاپ آمریکا” و سی و پنجمین سال پیاپی کسب عنوان “پرفروش‌ترین خودروی آمریکا” را جشن می‌گیرد.

در حقیقت فورد در طول این سالیان تراک های سری F بسیار زیادی را فروخته است. بیش از 26 میلیون تراک از سال 1977 تاکنون! اگر همه‌ی این خودروها را سپر به سپر پارک کنید طول آن‌ها به 144,841 کیلومتر خواهد رسید!

این خودرو در طول سالیان گذشته تغییرات زیادی را به خود دیده است. در سال 1984 شاهد معرفی F-150 بجای مدل کوچک‌تر F-100 به عنوان مدل پایه بودیم. در سال 1998 فورد این سری را به دو بخش تقسیم کرد و F-150 برای کاربری‌های سبک و مدل‌های سوپردیوتی برای کاربردهای تجاری تعیین شدند. همچنین مدل‌های خاصی چون هارلی دیویدسون ادیشن و رپتور نیز تولید شدند. تریم های متنوعی چون پلاتینیوم و لیمیتد نیز در طول این سال‌ها عرضه شدند.

تراک محبوب آمریکایی‌ها تاریخ جالبی دارد و با توجه به جایگاه کنونی این خودرو به نظر نمی‌رسد که فورد حاضر به تسلیم شدن باشد. فورد سال گذشته بیش از 820 هزار دستگاه از تراک سری F خود را به فروش رسانده که 5 درصد بیشتر از سال گذشته‌ی آن بوده و بسیار بیشتر از سال‌های قبل‌تر است. جنرال موتورز کمتر از 575 هزار دستگاه شورلت سیلورادو و جی ام سی سیرا کمتر از 222 هزار دستگاه را به فروش رسانده‌اند که ترکیب آن‌ها هنوز کمتر از 800 هزار دستگاه بوده و هنوز نمی‌توانند با موفقیت فورد برابری کنند.
پس اینجاست که با احترام به تمامی سلایق باید گفت: فورد سری F حاکم بلامنازع 35 ساله‌ی بازار خودرویی آمریکا!با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید