پدال/ فورد سري F نه تنها پرفروش ترين پيکاپ تراک در کشور آمريکاست بلکه پرفروش‌ترين خودروي اين کشور نيز به شمار مي‌رود؛ و اين رويه سال‌هاست که ادامه دارد.
امسال فورد چهلمين سال پياپي کسب عنوان “پرفروش‌ترين پيکاپ آمريکا” و سي و پنجمين سال پياپي کسب عنوان “پرفروش‌ترين خودروي آمريکا” را جشن مي‌گيرد.

در حقيقت فورد در طول اين ساليان تراک هاي سري F بسيار زيادي را فروخته است. بيش از 26 ميليون تراک از سال 1977 تاکنون! اگر همه‌ي اين خودروها را سپر به سپر پارک کنيد طول آن‌ها به 144,841 کيلومتر خواهد رسيد!

اين خودرو در طول ساليان گذشته تغييرات زيادي را به خود ديده است. در سال 1984 شاهد معرفي F-150 بجاي مدل کوچک‌تر F-100 به عنوان مدل پايه بوديم. در سال 1998 فورد اين سري را به دو بخش تقسيم کرد و F-150 براي کاربري‌هاي سبک و مدل‌هاي سوپرديوتي براي کاربردهاي تجاري تعيين شدند. همچنين مدل‌هاي خاصي چون هارلي ديويدسون اديشن و رپتور نيز توليد شدند. تريم هاي متنوعي چون پلاتينيوم و ليميتد نيز در طول اين سال‌ها عرضه شدند.

تراک محبوب آمريکايي‌ها تاريخ جالبي دارد و با توجه به جايگاه کنوني اين خودرو به نظر نمي‌رسد که فورد حاضر به تسليم شدن باشد. فورد سال گذشته بيش از 820 هزار دستگاه از تراک سري F خود را به فروش رسانده که 5 درصد بيشتر از سال گذشته‌ي آن بوده و بسيار بيشتر از سال‌هاي قبل‌تر است. جنرال موتورز کمتر از 575 هزار دستگاه شورلت سيلورادو و جي ام سي سيرا کمتر از 222 هزار دستگاه را به فروش رسانده‌اند که ترکيب آن‌ها هنوز کمتر از 800 هزار دستگاه بوده و هنوز نمي‌توانند با موفقيت فورد برابري کنند.
پس اينجاست که با احترام به تمامي سلايق بايد گفت: فورد سري F حاکم بلامنازع 35 ساله‌ي بازار خودرويي آمريکا!با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد