تسنیم/ متأسفانه با وجود تمام اخطارها نسبت به خرید خودرو از نمایندگی‌های غیرمجاز همچنان تبلیغات رنگانگ شرکت‌های فاقد مجوز در سطح روزنامه‌ها و سایت های مختلف باعث شده تا مردم بدون هیچ اطلاعی اقدام به پیش خرید خودرو کنند.
براساس مصوبه وزارت صنعت که از ماه‌های پایانی سال گذشته اجرایی شد فقط واردکنندگان رسمی که مجوز فعالیت خود را از شرکت مادر دریافت کرده‌اند امکان واردات و حتی فروش خودروهای وارداتی را خواهند داشت. اما متأسفانه با وجود تمام این اخطارها همچنان تبلیغات رنگارنگ شرکت‌های فاقد مجوز در سطح روزنامه‌ها و سایت های مختلف باعث شده تا مردم بدون هیچ اطلاعی اقدام به پیش خرید خودرو کنند.

در تصویر تعدادی از شرکت‌های متفرقه که با پیش پرداخت های مختلف سعی در فروش محصولات خود آنهم با وعده 2017 بودن خودروها را عنوان می کنند مشاهده می کنید.

فروشندگان خودرو در این تبلیغات اغوا کننده سودهای مشارکت 26 تا 28 درصد را اعلام می کنند که همین امر باعث تشویق مردم به پیش خرید خودرو می شود البته در این میان شرکت های داخلی هم بدون توجه به قوانین و مقررات پیش فروش خودرو سودهای بالای 25 درصد را عنوان می‌کنند در حالی که براساس قوانین آنها مجازند حداکثر سود مشارکت را 18 درصد در نظر بگیرند.

نکته جالب تر آنکه خودروسازان باید در صورت انصراف هم حداکثر سه درصد کمتر از سود مشارکت را لحاظ کنند اما متأسفانه با وجود نرخ سود مشارکت 24 درصدی ارقام 12 تا 10 درصدی را برای سود انصراف در نظر می گیرند که این موضوع خلاف قانون است.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید