پدال/ شش سال قبل شاهد معرفی کانسپت الکتریکی رولزرویس 102 EX بودیم و به نظر می‌رسد این کمپانی ایده تولید چنین محصولی را کنار نگذاشته است.
مدیرعامل رولزرویس در خلال مصاحبه‌ای تأیید کرد که معماری نسل جدید فانتوم برای استفاده از قوای محرکه الکتریکی نیز مناسب است. این مدیر بلندپایه گفته رولزرویس احتمالاً پیش از اینکه چرخه زندگی فانتوم کامل شود نسخه الکتریکی آن معرفی خواهد شد.

علیرغم تأیید برنامه‌های شرکت برای تولید فانتوم الکتریکی، مدیرعامل رولزرویس گفته شرکت بیشتر تحت تأثیر قوانین است تا مشتریان زیرا انتظار دارد برخی شهرهای آسیایی در آینده تردد خودروهای احتراق داخلی را منع کنند. اگر این موضوع رخ دهد الکتریکی سازی فانتوم یک ضرورت خواهد بود.

مدیر شرکت تولید نسخه‌های هیبریدی و پلاگین هیبریدی را رد کرده است. رولزرویس به ساخت محصولات کاملاً الکتریکی متعهد است حتی اگر مشتریان خواهان این خودروها نباشند.

جدای از صحبت درباره الکتریکی سازی، مدیرعامل رولزرویس گفته کمپانی با رانندگی خودکار مخالف نیست اما تا زمان بهبود آن منتظر خواهد ماند. او می‌گوید:

همه‌چیز به فرایند توسعه بستگی داشته و زمانی که این تکنولوژی صحیح و مفیدتر باشد رولزرویس از آن سود خواهد برد.
او پیشنهاد می‌کند رولزرویس زمانی که پیشرفت سیستم‌های خودران تکمیل شود و نیازی به کنترل فرمان نباشد از این سیستم‌ها استفاده خواهد کرد.


با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید