پرشین خودرو/ در حال حاضر، کمپانی خودروسازی پژو به عنوان یک تولید کننده ماشین‌های ارزن قیمت و اقتصادی به شمار می‌رود تا نیازهای اقشار پرجمعیت جهان را تامین کند.

این شرکت خودروسازی یک شاهکار بی بدیل در قرن گذشته داشته است و آن هم خودروی "پژو L45" خواهد بود که متعلق به سال 1914 میلادی بوده و در واقع یک خودروی مسابقه‌ای برای این شرکت خودروسازی به شمار می‌آید.
این خودرو برای اولین بار در سال 1916 میلادی و در سری مسابقات "ایندیاناپولیس 500" به رانندگی "داریو رستا" موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، اما این قهرمانی آخرین عنوان درخشان پژو L45 نبود و پس از آن هم شاهد قهرمانی در مسابقات مختلف اتومبیلرانی توسط رانندگان دیگر بوده‌ایم. حال این اتومبیل معروف پژو که عناوین قهرمانی متعدد در کارنامه خود دارد، اخیرا در حراجی شرکت "بونامز" واقع در لس آنجلس شرکت کرد و موفق شد به قیمت 7.26 میلیون دلار فروخته شود تا در حال حاضر به عنوان گران قیمت‌ترین محصول شرکت خودروسازی "پژو" به شمار آید که امروزه از سنت‌های قدیمی خود فاصله گرفته و به تولید ماشین‌های ارزان قیمت و اقتصادی برای درآمدزایی بیشتر مشغول شده است.

محصول کلاسیک پژو L45 که در حراجی بونامز فروخته شد، در زیر کاپوت خود از یک پیشرانه 4.5 لیتری چهار سیلندر سود می‌برد که در هر سیلندر خود دارای 4 سوپاپ بوده و می‌تواند نیرویی معادل 112 اسب بخار در دور موتور 2800 تولید کند. سیستم تعلیق اتومبیل با فنرهای برگی ساخته شده است و همچنین سیستم ترمز این خودرو به صورت کاملا مکانیکی عمل می‌کند. نکته جالب در رابطه با این خودرو، شماره شاسی 1 و همچنین شماره موتور No.1 است که باعث شده قیمت این اتومبیل در حراجی بونامز به رقم حیرت انگیز 7.26 میلیون دلار برسد.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید