خودرو کار/ شیرون آخرین محصولی بود شرکت بوگاتی روانه بازار کرد و از آن روز تا اکنون مدل های مختلف اسپرت یا خاص از این خودرو را تولید کرده اما همگی شیرون بوده اند. حال قصد دارید یک خودرو با نام جدید را رونمایی کند.
شایعاتی که در مورد بوگاتی طی ماه های اخیر درز پیدا کرده بود به نظر درست هستند و این خودروساز هم اکنون در حال فعالیت بر روی یک سوپر خودرو جدید و استثنایی است که حالا دیگر نام شیرون را یدک نمی کشد. این خودرو جدید از روی نام یک راننده افسانه ای فرانسوی به نام آلبرت دیوُ برداشته شده است.

بوگاتی دیوُ «Divo» تنها در 40 نسخه ساخته شده و قیمت اولیه آن نیز 5 میلیون یورو خواهد بود که معادل با 5 میلیون و 870 هزار دلار است بوگاتی هنوز هیچ جزئیاتی از این خودرو بی نظیر منتشر نکرده اما چیزی که مسلم است وزن سازه خودرو کمتر شده تا با فشار رو به پایین بالاتر، کنترل (هندلینگ) بهتری را داشته باشد.

این تنها چیزی است که بوگاتی تا امروز از آن پرده برداری کرده اما از روی شایعات گذشته می تواند تا حدودی حدس زد که دیوُ سبک تر از شیرون اسپرت خواهد بود و به طرز عجیبی بر روی آیرودینامیک خودرو کار کرده است. به طور قطع باید منتظر باشیم تا این خودرو زمان کمتری برای رسیدن به 100 کیلومتر بر ساعت نیاز داشته باشد.

بهبود یافتن شتاب خودرو تنها به لطف آیرودینامیک و کاهش وزن نیست بلکه جعبه دنده سریعتری نیز بر روی آن استفاده خواهد شد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا دیوُ زیر مجموعه شیرون می‌شود یا به صورت تنها در 40 نسخه خاص تولید می‌شود. این رونمایی در روز 24 آگوست مصادف با 2 شهریور سال جاری خواهد بود.