اقتصاد آنلاین/ کیا موتورز یکی از مطرح ترین کمپانی های خودروسازی کره جنوبی است که زیر مجموعه‌ای از هیوندا به شمار می رود. این شرکت که قدیمی‌ترین شرکت خودروسازی کره جنوبی می باشد، هم اکنون در کشورهای چین، کره جنوبی، ویتنام، آمریکا و اسلواکی کارخانه تولید محصولات دارد.

در این مقاله به بررسی مشخصات فنی یکی از محبوب ترین خودروهای این کمپانی به نام کیا سراتو می پردازیم. این خودرو، ماشین سدان کوچکی است که در خیابان ها به وفور به چشم می خورد و به فروش خوبی نیز رسیده است.
نمای ظاهری اتومبیل در قسمت جلو همواره مورد پسند عموم خریداران قرار گرفته است و نسبت به رقیبان خود نیز در یک کلاس طراحیست. نمای عقب سراتو نیز ساده و شکلیل است.

چراغ های این اتومبیل به دلیل وجود سنسور نور به صورت خودکار روشن و خاموش می شوند. هم چنین این ماشین به دو مه شکن در قسمت جلو مجهز شده است.

ماشین های کیا سراتو موجود در بازار معمولا با رینگ های 10 پرده ی 17 اینچ دیده می شوند که از ظاهر قابل قبولی برخوردار است که با نمای ظاهری ماشین نیز هماهنگی دارد.

صندلی های عقب ماشین خوب و جادار و راحت است، البته اگر شخصی بسیار قد بلندی در صندلی های عقب جای گیرد، ممکن است کمی با دردسر مواجه شود. در بین دو صندلی عقب نیز یک زیردستی تعبیه شده است که دو جالیوانی در آن قرار دارد. صندوق عقب سراتو بسیار بزرگ و جادار است و به همین دلیل این ماشین میتواند به راحتی در دسته بندی خودروهای خانوادگی قرار گیرد. صندلی های جلوی اتومبیل گرمکن دارند، اما روکش چرمی در صندلی های خودرو دیده نمی شود.

هنگام اولین رانندگی با سراتو اولین چیزی که توجه شما را جلب میکند، طراحی راحت و بسیار خوب این ماشین است. چرا که در فضای داخلی همه چیز بسیار منظم و به روز طراحی شده و در جای خود قرار گرفته است و دکمه های کنسول میانی به راحتی در اختیار راننده قرار گرفته اند.
در وسط داشبورد سیستم صوتی خوبی قرار دارد که امکان پخش سی دی، فلش و استفاده از رابط aux ، ipod و ورودی usb را فراهم می کند.

سیستم تهویه مطبوعی خودکاری در این ماشین تعبیه شده است که امکان تنظیم آن با دکمه های دستی به صورت دلخواه نیز وجود دارد. هم چنین برای مواقعی که تصمیم دارید از هوا و نور بیرون بیشتر استفاده کنید، می توانید از ساندروف ساده ای که در سقف قرار دارد کمک بگیرید.

خودرو کیا سراتو در سال 2014 طراحی شد و قیمت این ماشین در بازار صفر کیلومتر در بهمن ماه سال 1397، از 280 تا 380 میلیون تومان و قیمت بازار کارکرده این خودرو از 155 تا 190 میلیون تومان اعلام شده است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید