خبرآنلاین/ در یک نمای کلی کلاس cls مرسدس بنز شامل خودروهای لوکس کلاس متوسط سدان 4 درب کوپه و یا همان فست‌بک می‌شود. این خودروها که اولین نسل آن‌ها از سال 2004 به بازار عرضه شدند اولین تولیدات دیفرانسیل جلو مرسدس بنز محسوب می‌شوند.

البته نسخه‌های 4 چرخ فعال نیز به‌صورت آپشن برای این کلاس در نظر گرفته‌شده است. قرارگیری نماد تولید آلمان روی هر جنسی می‌تواند نشانه مرغوبیت آن کالا باشد حالا نماد سه پر مرسدس بنز را به کیفیت ساخت آلمانی که اضافه کنیم به استاندارد خودروسازی در جهان خواهیم رسید. سال‌ها است که خودروهای مرسدس بنز به‌عنوان استاندارد خودروهای لوکس سطح بالا محسوب می‌شوند و خانواده میان رده cls نیز از این نظر تفاوتی با سایر ساخته‌های مرسدس بنز ندارد. اگر نگاهی به بازار خریدوفروش مرسدس بنز کلاس cls بی‌اندازیم متوجه خواهیم شد این کلاس توانسته به‌خوبی بازار هدف شکاف بین کلاس S و E را پوشش دهد.

نگاهی به خودروهای موجود در کلاس cls
در این کلاس ما شاهد خودروهای با موتورهای v6 و v8 هستیم که همگی حجمی بالای 3 لیتر دارند. خوشبختانه فقط cls 55 amg به سوپر شارژر مجهز شده است و سایر موتورها با تنفس طبیعی مشکلی با مصرف سوخت‌هایی با اکتان‌های مختلف ندارند یا حداقل این مشکلات چندان زیاد نخواهد بود. جعبه‌دنده خودروها نیز از نوع 5 سرعته و 6 سرعته اتوماتیک است که کاملاً هماهنگی مناسبی با موتور دارند و تعویض دنده‌ها به‌خوبی در آن‌ها صورت می‌گیرد. دراین‌بین نمونه‌های amg دارای تجهیزات اضافه‌ای هستند که به آئرودینامیک خودرو نیز کمک کرده و سرعت بسیار خوبی را برای خودروهای این کلاس به همراه داشته است. طراحی و کیفیت ساخت بدنه و داخل کابین نیز در سطح بسیار بالایی قرار خواهد داشت و به‌طورکلی می‌توان گفت نقص خاصی در خودرو دیده نمی‌شود. بااین‌حال اگر قصد خرید مرسدس بنز کلاس cls را دارید ما در اینجا به چند نکته که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شوید اشاره خواهیم کرد.

مشکلات نرم‌افزاری و برقی مرسدس بنز کلاس cls
در نسخه‌های 2007 به بعد شاهد حضور انواع دستگاه‌های کمکی در خودرو هستیم و این دستگاه‌ها قابلیت اتصال به گوشی‌های همراه شما را دارند. در مواردی دیده‌شده این دستگاه‌ها دچار مشکلاتی شوند. پس از قبل از خرید خودروهای این کلاس از سالم بودن آن‌ها و اتصال گوشی خود به ماشین اطمینان حاصل کنید. به‌طورکلی تنها بخشی که گه‌گاهی مشکلاتی در آن رخ می‌دهد همین دستگاه‌های کمکی کنترل‌کننده هستند که در بیشتر مواقع به‌هیچ‌وجه موضوع جدی محسوب نمی‌شوند.

انژکتور نیز یکی از مواردی است که در تعداد بسیار معدودی مشکلاتی را برای صاحبان خودرو ایجاد کرده است. البته در بیشتر اوقات این مشکل به نحوه نگهداری خودرو توسط صاحب آن بستگی دارد و درواقع خیلی سخت‌گیرانه می‌توان این مشکل را به خودروهای کلاس cls مربوط دانست. بااین‌حال این مورد را نیز در نظر بگیرید.

میزان قابل‌اعتماد بودن خودروهای کلاس cls
اگر در بازار فروش مرسدس بنز کلاس cls چرخی بزنیم و از دارندگان این خودرو در مورد کیفیت ساخت و میزان قابل‌اعتماد بودن آن پرس‌وجو کنیم همه آن‌ها بر روی کیفیت ساخت بالا و قابل‌اعتماد بودن این کلاس تأکید خواهند کرد. همان‌طور که مشاهده کردید نیز تعداد مشکلات ثبت‌شده برای این خودرو انگشت‌شمار است. تعداد شکایت از cls ها نشان‌دهنده کیفیت فوق‌العاده این خودرو است که واقعاً نمی‌توان از آن ایراد خاصی گرفت.

مشکلات مالکان کلاس cls در ایران
در ایران تنها مشکل کلاس cls نگهداری نسبتاً سخت آن است. موتورهای پرحجم این کلاس نسبت به کلاس e استهلاک بیشتری دارند و لوازم مصرفی گران‌تری نیز دارند. درواقع باید به این نکته اشاره‌کنیم که پیدا کردن لوازم‌یدکی cls در ایران کار سختی است و به دلیل واردات محدود این کلاس پشتیبانی خوبی نیز از آن‌ها صورت نمی‌گیرد. به همین دلیل شاید هزینه نگهداری این کلاس بیشتر از میانگین هزینه‌های کلاس‌های دیگر مرسدس بنز در ایران باشد که این نکته با توجه به هزینه‌های سرسام آورد باید موردتوجه قرار بگیرد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید