رپرتاژ آگهی/میزان افت قیمت پژو 206 اولین موضوعی است که پس از تصادف و یا در زمان خرید این خودرو به ذهن افراد خطور می کند. با وقوع هر تصادف رانندگی که به رنگ خوردگی و یا تعویض قطعات مختلف بدنه‌ی پژو 206 منجر شود، قیمت این خودرو افت قابل ملاحظه ای می یابد.
به عنوان مثال، تنها با 2 نقطه رنگ خوردگی، قیمت پژو 206 بیش از 2 میلیون تومان کاهش خواهد یافت و با افزایش تعداد نقاط رنگ خوردگی به 20 میلیون تومان نیز افزایش می شود. افت قیمت، در خودروهای صفر کیلومتر به مراتب بیشتر است به طوری که طبق گفته کارشناسان مجموعه همراه مکانیک، میزان افت قیمت پژو 206 در سال اول 5 تا 7 درصد می باشد.
از آنجا که ارقام ذکر شده برای یک خانواده با درآمد متوسط مبلغ کمی نیست، و آگاهی از افت قیمت پژو 206 برای صاحبان این خودرو بسیار جذاب است، پیشنهاد می‌کنیم روش چند کلیکی همراه مکانیک را امتحان کنید. 


افت قیمت پژو 206 در مدل های مختلف
پژو 206 یکی از خودروهای پرطرفدار و پرفروش موجود در بازار ایران است که به دلیل کیفیت قابل قبول و کلاس قیمتی مناسب، محبوبیت بسیاری را در بین جوانان و خانواده های کم جمعیت با سطح درآمد متوسط بدست آورده است. پژو 206 به دلیل دارا بودن شاسی قوی و طراحی منحصر بفرد، در تصادفات شدید از امنیت بالایی برخوردار است، بطوریکه در تست تصادف از جلو توسط موسسه NCAP (البته با داشتن دو ایربگ جلو) این خودرو توانسته چهار ستاره از پنج ستاره را از آن خود کند. اما در نقطه مقابل، بدنه پژو 206 بسیار ضعیف بوده به طوریکه با کوچکترین تصادف، آسیب جدی به بدنه این خودرو وارد شده و هزینه بسیاری را برای تعمیر بر دوش راننده می گذارد. به این ترتیب است که قیمت پژو 206 با هر تصادف جزء، کاهش ملموسی می‌یابد.
آمار نشان می دهد که 48 درصد خودروهای پژو 206 تولید سال های 90 تا 95 از نظر بدنه دارای ایرادات متعدد هستند. این آمار برای خودروهای ماقبل سال 90 بیشتر هم می شود. طبق آمار منتشر شده توسط شرکت همراه مکانیک، شایع ترین ایرادات در بدنه پژو 206 دست دوم به شرح زیر است:
• گلگیرها: 35 درصد
• درب ها: 30 درصد
• رکاب: 19 درصد
• کاپوت: 10 درصد
• ستون ها: 8 درصد
• شاسی: 7.5 درصد
با احتساب آمار فوق، تنها با یک نقطه رنگ خوردگی در درب‌ها، قیمت پژو 206 تیپ 5 نزدیک به 2 میلیون تومان کاهش می یابد. در صورت تعویضی بودن هرکدام از قطعات، کاهش قیمت پژو 206 به مراتب بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، تعویض تنها یک گلگیر باعث کاهش 3 میلیون تومانی در قیمت پژو 206 تیپ 5 می شود که مبلغ قابل توجهی است. 

میزان افت قیمت پژو 206 شما چقدر است؟
با توجه به آمارهای فوق، این سوال برای شما مطرح می‌شود که میزان افت قیمت پژو 206 شما چقدر است؟
یکی از بهترین سایت‌هایی که به شما امکان محاسبه قیمت پژو 206 را به صورت آنلاین و تنها با چند کلیک می‌دهد همراه مکانیک است. نرم افزار آنلاین تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با انتخاب مدل پژو 206 خود، سال ساخت، میزان کارکرد بر حسب کیلومتر و نیز قطعات تعویضی و یا رنگ خوردگی، قیمت پژو 206 خود را به سرعت و سهولت محاسبه کنید.
برای اینکار کافیست مراحل زیر را طی کنید تا تنها با چند کلیلک قیمت پژو 206 خود را تعیین کنید.
1. به سایت همراه مکانیک به نشانی https://www.hamrah-mechanic.com/carprice مراجعه کنید.
2. سازنده، مدل، سال ساخت و تنوع مدل پژو 206 خود را تعیین کنید.
3. رنگ، کیلومتر کارکرد، مانده از بیمه و تخفیف آن را وارد کنید.
4. تعداد نقاط رنگ و تعویض شده پژو 206 خود را انتخاب کنید.
5. قیمت پژو 206 شما و حد بالا و پایین قیمت معامله پژو 206 در بازار تعیین می شود.
این هم هدیه همراه مکانیک به شما برای تعیین لحظه ای قیمت پژو 206.