خودرو بانک/ برابوس همیشه یکی از پر طرفدار ترین تیونرهای مرسدس بنز بوده و خودروهای آن محبوبیت بالایی دارند. جدیدترین محصول برابوس یک مدل SUV به شدت تیونینگ شده از مرسدس بنز است که برابوس آن را 850 6.0 Biturbo 4x4² فاینال ادیشن نام نهاده. از این خودرو تنها به تعداد 5 دستگاه تولید خواهد شد و هز یک نزدیک به 550 هزار دلار قیمت دارند.
برابوس اولین رونمایی رسمی از 850 6.0 Biturbo 4x4² فاینال ادیشن را در نمایشگاه خودروی ژنو انجام داد. این مدل از نزدیک یک جی کلاس نسل قبل با ارتفاع زیاد و کیت بدنه ی پهن است.

اما اصلی ترین تغییر را باید در بخش فنی دانست چون برابوس حجم موتور V8 تویین توربوی این مدل را از 5.5 لیتر به 6 لیتر افزایش داده و سپس با افزایش سایز توربوشارژرها و برخی تغییرات دیگر توانسته قدرت نهایی موتور را به 838 اسب بخار و گشتاور آن را به 1450 نیوتون متر برساند. این مدل دارای شتاب 4.7 ثانیه و حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت است که به صورت الکترونیکی محدود شده.

در بخش تعلیق برابوس با نصب کیت تعلیق خود ارتفاع کف خودرو از زمین را به 60 سانتی متر افزایش داده است. کمک فنرهای نیز با نمونه هایی قوی مخصوص آفرود جایگزین شده اند. دو سینی زیر محافظ کف خودرو هم در جلو و عقب جی کلاس نصب شده اند. رینگ هایی که برابوس برای این مدل در نظر گرفته از 22 اینچی بوده و روی آن تایرهای اسکورپین ATR از پیرلی به چشم می خورند. در نهایت نیز یک لایت بار از نوع LED روی سقف خودرو کار شده است.

برابوس در داخل کابین به صورت گسترده ای از چرم مشکی و آبی استفاده کرده. کابین 850 6.0 Biturbo 4x4² فاینال ادیشن به واقع لوکس است به طوری که حتی صندلی های عقبی هم از تنظیم برقی، گرم کن و سرد کن بهره مند هستند و حتی جالیوانی ها نیز گرم کن و سرد کن دارند. سرنشینان عقبی تنظیمات مربوط به صندلی های خود را می توانند در یک مانیتور تبلت مانند که در عقب خودرو تعبیه شده انجام دهند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید