ایلنا/ یک نماینده اصولگرای مجلس دهم با اشاره به مسائل مربوط به مدیریت فضای مجازی گفت: با مدیریت بیگانه‌ای که تلاشش مبنی بر این است که بخواهد ناهنجاری‌ها و تشنجات اجتماعی و مدیریت بیگانه بر مشکلات ما حاکم شود ،هیچ‌گونه مماشاتی نمی‌شود کرد..

درباره اظهارات متفاوتی که درباره توسعه و کنترل فضای مجازی مطرح می‌شود گفت: مطلب مهم در فضای مجازی این است که مدیریت بومی فضای مجازی متناسب با مجموعه ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد. این مساله اصلی است تا اینکه فضای مجازی بتواند یک متولی پیدا کند.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و دیگر دستگاه‌ها هم متولی فضای مجازی هستند، عنوان کرد: اما بحث مدیریت و فصل‌الخطاب در فضای مجازی باید روشن شود.

این نماینده اصولگرای مجلس دهم تاکید کرد: اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی که مبتنی بر دستورات و تبیین سیاست‌های مقام معظم رهبری است، باید مورد توجه باشد. نکته دیگر اینکه با مدیریت بیگانه‌ای که تلاشش مبنی بر این است که بخواهد ناهنجاری‌ها و تشنجات اجتماعی و مدیریت بیگانه بر مشکلات ما حاکم شود، هیچ‌گونه مماشاتی نمی‌شود کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با بیان اینکه نیازمند یک برخورد قاطع در این جهت هستیم، یادآور شد: باندها و دلال‌هایی امروز از فضای مجازی استفاده می‌کنند و روی کالاهای اساسی مردم کار می‌کنند. شنیده شد که شخصی با ۴۰۰ پیامک ۴۰۰ نفر را مدیریت کرده و در گوشه‌ای نشسته و ماشین‌ها و خودروهای مورد نیاز مردم را قیمت‌گذاری می‌کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید