آخرین خبر/ بی‌شک یکی از جذاب‌ترین سگمنت‌ها در تمامی بازارها، سگمنت شاسی‌بلند متوسط شهری است. سگمنتی که اکثر بزرگان خودروسازی جهان در آن نماینده‌ای دارند و در ایران نیز خودروهای این سگمنت جزو پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین‌ها هستند. کمپانی لکسوس با عرضه RX در سال ۱۹۹۸، نام خود را در بازار به عنوان تولیدکننده خودروهای لوکس سایز متوسط بر سر زبان ها انداخت. این خودروساز ژاپنی با عرضه مدل جدید NX، به دنبال کسب موفقیت در بازار خودروهای SUV می‌باشد. لکسوس NX در سال ۲۰۱۵ با طراحی خشن، جدی، با خطوط تیز و در عین حال مدرن، چهره‌ای کاملاً متفاوت نسبت به رقیبان دارد و باید گفت که لکسوس خودرویی را طراحی کرده که فراتر از سطح کنونی بازار است.

مشخصات فنی
لکسوس NX مدل ۲۰۱۵ در دو نسخه NX۲۰۰t و NX۳۰۰h به خریداران عرضه می‌شود. پیشرانه NX۲۰۰t پیشرانه ای کاملا جدید در خط تولید لکسوس محسوب می‌شود که قادر به تولید نیرویی معادل ۲۳۵ اسب بخار در دور ۵۶۰۰ و گشتاوری برابر با ۳۵۰ نیوتن متر می‌باشد. این پیشرانه چهار سیلندر خطی ۲ لیتری نخستین پیشرانه بنزینی مجهز به توربوشارژر در کمپانی لکسوس به شمار می‌رود و همچنین ایرتویا این نسخه را برای ورود به بازار داخلی هدف قرار داده است. پیشرانه NX۳۰۰h یک موتور چهار سیلندر خطی ۲.۵ لیتری مجهز به سیستم هیبریدی تویوتا با قدرتی معادل ۱۹۴ اسب بخار می‌باشد.

وجود کروز کنترل تطبیقی در لکسوس NX، رانندگی روزانه با این خودرو را به کاری لذت بخش برای راننده تبدیل می‌کند. سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم هشدار نقاط کور، سیستم هشدار ترافیک عقب، و سیستم هشدار عبور از خط، رانندگی ایمن را برای شما به ارمغان می‌آورد؛ این در حالی است که وجود هشت کیسه هوا به صورت استاندارد و بدنه فولادی محکم، از سرنشینان در هنگام تصادف محافظت می‌کند.

جمع بندی
در آخر باید گفت کهNX رقیبانی سرسخت مانند آئودی Q۳، ب‌ام‌و X۱ ۲۸i (یا X۳ ۲۸i) و حتی مرسدس‌بنز GLA۲۵۰ را در مقابل خود می بیند. نکته مهم و قابل توجه در خصوص این زیبای ژاپنی آن است که هیچ کس آن را با خودرویی دیگر اشتباه نمی‌گیرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید