تسنیم/ یک شرکت روسی قصد دارد سرویس تاکسی هوایی راه اندازی کند و بالگرد موتورسبک VRT۵۰۰ خود را در این زمینه به کار بگیرد.
از آنجایی که آرزوی راه اندازی سرویس تاکسی هوایی به زودی به واقعیتی روزانه تبدیل می‌شود، شرکت راشن هلیکوپتر هم با جدیت به دنبال وارد شدن به این بازار است .
آندری بوگینسکی، مدیرعامل این شرکت گفت:« ما به این بخش علاقه مندیم. به علاوه، پیشنهادهایی برای توسعه حمل و نقل هوایی و وارد کردن هلیکوپتر ها به فضای شهری داریم که پروژه های جالبی را در بر می گیرند» .
طبق گفته بوکینسکی، این شرکت برنامه دارد بالگرد موتورسبک VRT500 خود را به یک تاکسی هوایی تبدیل کند .

« این یک مدل آزمایشی است ولی پیشرفت در این زمینه به اوج رسیده و به دنبال سازگاری آن و یا ساخت یک مدل جدید بر اساس آن هستیم» .
وی گفت:« بازار تاکسی هوایی اتوماتیک دورنمایی برای 2025 است ولی آماده‌سازی آن باید الان آغاز شود . ما خیلی جدی به این بازار نگاه می‌کنیم ».
هلیکوپتر VRT500 یک پروژه هلیکوپتر سبک وزن متعلق به شرکت راشن هلیکوپتر است. وزن این هلیکوپتر هنگام برخاستن از زمین 1.6 تن است. این هلیکوپتر اولین بار در 2007 معرفی و نمونه آزمایشی آن 10 سال بعد در نمایشگاه هوایی مکس ارائه شد. اولین پرواز VRT500 برای 2020 برنامه ریزی شده و تولید منظم آن در 2022 آغاز می‌شود. انتظار می‌رود حدود یک هزار واحد تا 2035 فروخته شوند .ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید