ایسنا/ نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه «بیمه مرکزی به طور غیررسمی به شرکت‌های بیمه‌گذار دستور داده که به دلیل بدهی شرکت سایپا، هیچکدام از شرکت‌های بیمه حق صدور بیمه‌نامه شخص ثالث برای شرکت سایپا را ندارند.» از رئیس کل بیمه مرکزی خواست که هر چه سریع‌تر دستور رفع تحریم شرکت سایپا توسط صنعت بیمه را صادر کند.

سید قاسم جاسمی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در تذکری شفاهی خطاب به وزی اقتصاد و دارایی گفت: در حالی که صنعت خودروسازی کشور به دلیل تحریم‌های خارجی دچار مشکلاتی شده و بازار خودرو وضعیت آشفته‌ای دارد، متاسفانه اخباری به دست آمده که بیمه مرکزی به طور غیررسمی به شرکت‌های بیمه‌گذار دستور داده است که به دلیل بدهی شرکت سایپا به صنعت بیمه، هیچکدام از شرکت‌های بیمه حق صدور بیمه‌نامه شخص ثالث برای شرکت سایپا را ندارند.

وی افزود: این اقدام موجب شده است که شرکت سایپا خودروهای خود را که در پارکینگ‌ها متوقف شده‌ند و مردم منتظر توزیع آن هستند به بازار عرضه نکند. لذا طبق قانون خودروسازان حق فروش خودرو بدون شخص ثالث وجود ندارد. بیمه مرکزی با این اقدام خودروسازان را تحریم داخلی کرده و موجبات آشفتگی بیشتر بازار خودرو را فراهم آورده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس از رئیس کل بیمه مرکزی خواست که هر چه سریع‌تر دستور رفع تحریم شرکت سایپا توسط صنعت بیمه را صادر کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید