ایسنا/ رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از و آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس با هدف تنظیم بازار نوشت‌افزار و اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان خبر داد و با تاکید بر این که این سازمان با هرگونه افزایش غیر منطقی شهریه مدارس غیر انتفاعی برخورد می‌کند، اظهار کرد: هرگونه تغییر قیمت اعم از پیش‌فروش، فروش مشارکتی و خدمات پس از فروش خودرو بدون هماهنگی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان غیر قانونی است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

برخورد سازمان حمایت با تخلفات نمایندگی‌های فروش خودرو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را خط قرمز خود دانست و تاکید کرد: هرگونه تغییر قیمت اعم از پیش‌فروش، فروش مشارکتی و خدمات پس از فروش خودرو بدون هماهنگی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان غیر قانونی است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: دستگاه متولی بررسی و کارشناسی قیمت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است و دبیرخانه کارگروه کنترل بازار در نهایت پس از بررسی نظرات کارشناسی نسبت به تغییرات قیمت اقدام خواهد کرد.

رئیس هیات مدیره سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به تغییر قیمت خدمات امدادخودرو طلایی طی هفته گذشته گفت: برای این افزایش قیمت هیچ هماهنگی با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام نشده است و بر همین مبنا در صورتی که واحد مذکور تمکین نکند از سوی سازمان حمایت مشمول برخورد تعزیرات حکومتی خواهد شد.

به گفته تابش، تمامی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی باید مدارک و مستندات لازم را برای بهای تمام شده و ضرورت تغییر قیمت به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه دهد.

وی با اعلام این که مصرف‌کنندگان نقش اصلی را در برخورد با تخلفات دارند، خاطرنشان کرد: نمایندگی‌های فروش خودرو اعم از ایران‌خودرو، سایپا، کرمان‌موتور و غیره در تمام استان‌های کشور موظف هستند قیمت تمامی کالاهای خود و نیز شماره حساب شرکت مذکور را در معرض دید خریدار قرار دهند.

تابش با اشاره به افزایش قیمت چای در بازار اظهار کرد: دلیل این مساله حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات چای و اختصاص ارز نیمایی برای واردات این محصول بوده اما واردکنندگان محصول چای با ارز ۴۲۰۰ تومانی باید محصولات خود را با قیمت قبل به فروش برسانند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی