عصر خودرو/ مازراتی جی‌تی ۵۰۰۰ خانواده الربیعان که به شاه ایران نیز معروف است با قیمت اولیه حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار در نیویورک به مزایده گذاشته شد ولی پیش‌بینی می‌شود این نسخه کمیاب از خودروی مازراتی با قیمتی به مراتب بیشتر به فروش برود. بازماندگان یک شهروند سعودی، نسخه‌ای کمیاب و قدیمی از یک خودروی مازراتی جی‌تی ۵۰۰۰ را در نیویورک به حراج می‌گذارند.

یک شهروند سعودی به نام ربیعان الربیعان نزدیک به 6 دهه پیش یک نسخه از خودروی مازراتی جی‌تی 5000 کوپه را خرید. از این خودرو که در سال 1961 ساخته شده، تنها 34 دستگاه تولید شد. با گذر زمان مازراتی این شهروند سعودی از کار افتاد و او آن را برای چند دهه در کنار خانه‌اش رها کرد. گذر زمان سبب فرسوده شدن این مازراتی کمیاب شد و ربیعان الربیعان با رنگ روی آن نوشت: قراضه.

پس از مرگ این شهروند سعودی، بازماندگانش تصمیم گرفتند مازراتی قراضه به ارث رسیده را به مزایده بگذارند. شرکت ساوث‌بی که یک شرکت بریتانیایی-آمریکایی متخصص در زمینه برگزار کردن حراجی است، مازراتی جی‌تی 5000 خانواده الربیعان را با قیمت اولیه حدود 500 تا 700 هزار دلار در نیویورک به مزایده گذاشت ولی پیش‌بینی می‌شود این نسخه کمیاب از خودروی مازراتی با قیمتی به مراتب بیشتر به فروش برود.
این مدل از مازراتی با نام شاه ایران نیز شناخته می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی