جام جم/ شرکت مرسدس بنز به دلیل قوانین جاده‌ای و انتشار آلایندگی جدید در اروپا، عرضه ابرخودرو AMG One را یک‌سال به تعویق انداخت.
ابرخودرو مرسدس AMG One یکی از جذاب‌ترین و قدرتمندترین سوپر اسپرت‌های مورد انتظار در چند سال اخیر است، مرسدس برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ خبر ساخت این ابرخودرو بسیار قدرتمند و متفاوت را به طرفداران خود داد، در آن زمان اعلام شد که مرسدس AMG One در سال ۲۰۲۰ معرفی و عرضه می‌شود، طی دو سال گذشته اخبار و شایعات تکمیلی زیادی در مورد این ابرخودرو منتشر شد و بسیاری از طرفداران خودرو هر روزه منتظر شنیدن اخبار جدیدتر از مرسدس AMG One بودند.

دلیل اهمیت ابرخودرو جدید مرسدس آن است که این شرکت به‌طور معمول تلاشی برای ساخت مدل‌های تولید محدود یا ابرخودرو‌های خاص و لاکچری نمی‌کند و خط تولید آن از خودرو‌های شهری پرطرفدار تشکیل شده، علی‌رغم حضور پرقدرت مرسدس در مسابقات فرمول یک و تعداد قهرمانی‌های بالا در این مسابقات، مرسدس برندی برای تولید ابرخودرو‌های قدرتمند و منحصر‌به‌فرد شناخته نمی‌شود و به همین دلیل ابرخودرو هزار اسب‌بخاری AMG One که از پیشرانه خودرو‌های فرمول یک این شرکت بهره می‌برد، جذابیت فراوانی برای طرفداران صنعت خودرو در سراسر جهان دارد.

اما این روز‌ها به ندرت خبری از پروژه ابرخودرو AMG One شنیده می‌شود، دلیل این اتفاق مشکل به‌وجود آمده در تولید نهایی این ابرخودرو و در نهایت تاخیر در عرضه آن است، مرسدس به تازگی اعلام کرده که ابرخودرو AMG One، یک سال دیرتر یعنی در سال ۲۰۲۱ معرفی و عرضه خواهد شد.

دلیل تاخیر در عرضه ابرخودرو مرسدس AMG One چیست؟
همانطور که می‌دانید ابرخوردو جدید مرسدس یک مدل خیابانی خواهد بود، یعنی اجازه قانونی برای تردد در خیابان‌های شهری و جاده‌های بین شهری را خواهد داشت، دریافت چنین مجوزی برای خودرویی با هزار اسب‌بخار قدرت و پیشرانه مسابقه‌ای فرمول یک بسیار دشوار است، به‌خصوص آن‌که برخی قوانین به‌تازگی تغییر کرده و خودرو‌های شهری باید قدرت و سرعت محدودتری داشته باشند.

همچنین قوانین سخت‌گیرانه جدید آلایندگی خودرو در اروپا نیز سنگی دیگر در مسیر ساخت این خودرو خواهد بود. این اتفاقات دلیل اصلی تاخیر در عرضه ابرخوردو ابرخودرو مرسدس AMG One است.
حال طبق اخبار جدید، مهندسان طراح این خودرو، در عملیات بازسازی پیشرانه ۱.۶ لیتری ۶ سیلندر کم‌کاری می‌کنند و این پروژه با سرعت پایینی در حال انجام است.

به‌گفته مرسدس ابرخودرو AMG One با پیشرانه فرمول یک، حداقل هزار اسب‌بخار قدرت دارد، تنها ۲۷۵ نسخه از این خودرو تولید می‌شود که هرکدام با قیمت حدود ۲.۷ میلیون دلار به‌فروش خواهد رسید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید