تسنیم/ فیلیپو پرینی، طراح سابق لامبورگینی، آئودی، آلفارومئو و ایتال‌دیزاین به برند جنسیس گروه هیوندای پیوست.
پس از اینکه کیااخیراً کریم حبیب را با امضای قراردادی استخدام کرد، فیلیپو پرینی،جدیدترین طراح مشهور خودرونیز به گروه هیوندای می‌پیوندد. پرینی در سمت جدید خود به‌عنوان مدیر طراحیجنسیسدر استودیوی طراحی اروپا انجام وظیفه خواهد کرد و انتظار می‌رود نقشی اساسی در شکل‌گیری خودروهای آینده این برند داشته باشد.

پرینی که وظایف جدید خود را از 16 سپتامبر بر عهده خواهد گرفت، در این زمینه گفت:من عاشق مشارکت در تحول برند جنسیس هستم و مشتاقانه منتظرم که این چالش جدید را با تیم طراحی جنسیس شروع کنم و تخصص و اشتیاق خود را در دسترس قرار دهم.

فیلیپو پرینی با داشتن مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد طراحی خودرو از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، چند دهه از عمر خود را به طراحی در برخی از هیجان‌انگیزترین برندهای خودروسازی اروپا از جمله آلفارومئو، آئودی، لامبورگینیو ایتال‌دیزاین (Italdesign) سپری کرد.

لوک دانکروولک، مدیر طراحی هیوندای در این زمینه گفت: تجربه‌ی کاری زیاد فیلیپو با برندهای لوکس اروپایی، او را به‌عنوان گزینه‌ای ایده‌آل برای رهبری استودیوی طراحی جنسیس مطرح می‌کند و بینش او نقش مهمی در توسعه‌ی هر یک از پروژه‌های آینده ما از جمله طراحی‌های پیشرفته و تولید خواهد داشت.

پرینی پیش از پیوستن به جنسیس و هیوندای، بین سال‌های 2015 تا 2019 مدیر بخش طراحی و نوآوری ایتال‌دیزاین بود؛ جایی که مسئولیت مدل‌های جذابی مثل زیرونو و داوینچی را بر عهده داشت. فیلیپو پرینی از سال 2006 تا 2016، مدیر طراحی لامبورگینی بود و بین سال‌های 2004 تا 2006 نیز به‌عنوان طراح بیرونی و داخلی محصولات لامبورگینی خدمت کرد و در این مدت با معرفی مدل‌های گالاردو، اونتادور، رونتون، استوک، اونتادور J، وننو، آستریون و اوروس در خودروساز ایتالیایی فعالیت داشت. در سال 2003 و 2004، پرینی به‌عنوان طراح ارشد در آئودی فعالیت می‌کرد و در سال 2001 و 2002 مسئول طراحی بیرونی محصولات آلفارومئو بود و در سال 1995 به‌عنوان طراح خودرو شروع به کار کرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید