باشگاه خبرنگاران/ خودروی الکتریکی Nissan LEAF اتومبیل موفق و سودآور برای شرکت نیسان بوده است از همین رو این شرکت قصد تولید مدل جدید آن را دارد.
نیسان پس از کسب موفقیت با خودروی Nissan LEAF الکتریکی و رسیدن به عدد فروش بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه از آن در سراسر جهان قصد دارد بار دیگر سرمایه‌گذاری روی این اتومبیل را افزایش داده و مدل جدید آن را تولید کند.

نیسان با بررسی دقیق عوامل موفقیت و فروش مناسب این خودرو در کشور‌های مختلف تصمیم دارد علاوه بر تولید مدل جدید نیسان لیف الکتریکی، کراس‌اوور برقی جدیدی را تولید کند. مدیران این شرکت خودروسازی ژاپنی با ارزیابی بازار خودرو در مناطق مختلف جهان و در نظر گرفتن قیمت روزافزون حامل‌های انرژی، برنامه خود برای طراحی و تولید وسایل نقلیه الکتریکی را گسترش می‌دهند.

نیسان لیف الکتریکی موفقی بزرگ برای غول خودروسازی ژاپن
خبر‌های منتشر شده در یک نشریه تخصصی خودرو در آمریکا حاکی از آن است که نیسان کراس‌اوور الکتریکی خود را پس از تولید ابتدا در این کشور عرضه می‌کند. نیسان به طور هم زمان در حال کار بر روی مدل جدید کراس‌اوور لیف بوده و به تازگی اعلام کرده که مدل جدید این خودرو پس از اعمال تغییرات در ظرفیت باتری قادر است تنها با یک بار شارژ، مسافتی برابر ۴۸۰ کیلومتر را طی کند.

توانایی حرکت خودروی الکتریکی نیسان در مقایسه با خودروی Tesla Model X به اندازه ۵۲۳ کیلومتر کمتر است، ولی مسافتی بیشتری را نسبت به اتومبیل Jaguar i-Pace که بازه حرکتی ۳۷۷ کیلومتر را دارد، طی می‌کند. مدل جدید نیسان لیف در کمتر از ۵ ثانیه از زمان شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

انتظار می‌رود مدل‌های جدید خودرو‌های الکتریکی پرطرفدار نیسان در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به مشتریان عرضه شود. رقابت تنگاتنگ بین این خودروسازان مطرح جهان سبب می‌شود، اتومبیل‌هایی با کیفیت برتر در اختیار مشتریان قرار گیرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید