بانک اطلاعات خودرو/ همه‌ی ما با نسل جدید شورولت کوروت آشنا شده‌ایم. سرانجام این خودرو از طراحی پیشرانه وسط استفاده کرده و به گیربکس 8 سرعته دوکلاچه متصل است. به این ترتیب سیستم لانچ کنترل این خودرو جذاب‌تر از قبل بوده و به تازگی ویدئویی آموزشی از طرز کار این سیستم منتشر شده است. همچنین کوروت جدید به حالت برن اوت نیز مجهز شده که باعث گرم شدن لاستیک‌ها می‌شود.
پیش از آنکه مراحل لازم برای فعال کردن لانچ کنترل را توضیح دهیم باید گفت که همواره باید توصیه‌های ایمنی درباره‌ی این بخش را جدی گرفت.

حالا به خود لانچ کنترل می‌رسیم که چیز خاصی نداشته و اگر از دیگر محصولات شورولت مجهز به این ویژگی استفاده کرده باشید احتمالاً با آن آشنا خواهید بود. مراحل فعال‌سازی لانچ کنترل کوروت جدید به این شرح است:

قرار دادن گیربکس در حالت درایو و انتخاب حالت Track
دو بار فشار دادن دکمه‌ی ESC Off
مشاهده‌ی منوی مدیریت کشش پرفورمنس در پشت آمپرها
انتخاب یکی از 5 حالت خیس، خشک، اسپورت 1، اسپورت 2 و مسابقه
لانچ کنترل با تمامی حالت‌های یاد شده کار می‌کند
فشار دادن پدال ترمز با پای چپ و فشار دادن پدال گاز با پای راست
برداشتن پا از روی پدال ترمز در زمان رسیدن دور پیشرانه به 3500

برای کسب نتیجه‌ی بهتر باید لاستیک‌ها گرم شوند. این کار در کوروت جدید به‌راحتی صورت می‌گیرد زیرا این خودرو دارای حالتی است که به‌صورت غیررسمی برن اوت خوانده می‌شود. به منظور استفاده از این حالت نیازی به رفتن به تنظیمات حالت‌های مدیریت کشش پرفورمنس نیست و کافی است گیربکس را در حالت درایو قرار داده و ترمز را گرفته و هر دو پدال شیفتر روی فرمان را برای باز کردن کلاچ‌های گیربکس بکشید. سپس کافی است پدال گاز را فشار داده و در زمان آماده بودن پدال‌ها را آزاد کنید که در این حالت چرخش کنترل شده‌ی لاستیک‌ها انجام می‌شود. زمانی که احساس کردید چرخش چرخ ها کافی است فقط باید پا را از روی پدال گاز بردارید. به همین راحتی!
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید