میزان/ مدیرعامل گروه بهمن دیزل گفت: شیلر محصول جدید ایرانی شرکت بهمن دیزل از مهرماه به فروش عمده می‌رسد.
مرتضی شفیعی در مراسم رونمایی از ۲ محصول این شرکت اظهار کرد:گروه بهمن موتور با چندین شرکت زیر مجموعه سهمی قابل توجهی از خودرو‌های تجاری در بازار دارد.

مدیرعامل گروه بهمن دیزل تصریح کرد:با وجود تحریم‌های بین الملی روند توسعه و تولید کشور سیر صعودی دارد و تعدا نیرو‌های این شرکت از ۳۷۹ نفر در سال ۹۲ به ۵۷۵ نفر در سال ۹۸ رسید.

وی افزود:اصلاح ساختار و توجه بهینه سازی نیرو انسانی در کنار تجمع تمام واحد‌های شرکت سبب کاهش هزینه و اتلاف زمان شده است.
شفیعی گفت:استفاده از sap به منظور پیاده سازی erp و تبادل اطلاعات برای نخستین در کشور به صورت کامل اجرا شده است.
وی افزود: توسعه محیط کاری با وجود مشکلات پیش رو، برای افزایش تولید به میزان ۸۰ هزار متر مربع طی دوسال صورت گرفته است.
مدیرعامل گروه بهمن دیزل افزود: ۱۰ هزار متر مربع طی دو سال بتن ریزی شده است.
شفیعی با اشاره به معرفی خودرو شیلر بیان کرد: طرحی خودرو شیلر از سال‌های گذشته آغاز شد و شیلر کامیونت با ظرفیت ۶ تن از مهر ماه وارد جاده‌های حمل و نقل کشور می‌شود و مینی بوس شیلر نیز از مهرماه به تولی انبوه خواهدرسید.

وی افزود:پیش از معرفی مینی بوس و کامیونت با کمک شرکت‌های خصوصی ضمن فروش۱۵۰ کامیونت اقدام به تست محصول کردیم.
شفیعی بیان کرد:ظرفیت بازار در حدود ۱۲ هزار دستگاه است، اما توانایی شرکت بهمن دیزل حدود ۲۵هزار دستگاه است.
مدیرعامل گروه بهمن دیزل افزود: خودروی شیلر از لحاظ ساخت داخلی، ۶۰ درصد تولید داخلی دارد و از لحاظ ظاهری کاملا ایرانی است.

* افزایش بهره وری صنعتی با پررنگ شدن بخش خصوصی در اقتصاد
در ادامه این مراسم محمد علی وکیلی نماینده تهران اظهار کرد:تقارن رونمایی از این محصولات همزمان با هفته دفاع مقدس ثمره خودباوری است که دستاورد های عظیم هشت سال دفاع مقدس را نشان می دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات سیستم اداری کشور بیان کرد:تمام رانت ها و ویژه خواری به سیستم دولتی کشور باز می گردد و شرکت های خصوصی نمونه بسیار خوبی از بهینه سازی و سود دهی یک بنگاه اقتصادی هستند.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری در کشور مانند یک موشک به قلب دشمنان است و ابجاد مشکلات مانند شلیک موشک به قلب موانع داخلی است.
وکیلی بیان کرد: باید به جای افزایش تعرفه واردات و کم کردن مالیات کالاهای داخلی به سمت ایجاد فضایی برای رقابت و از تنبل بار آوردن تولید کنندگان داخلی خوداری کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: نمونه حمایت نامناسب از تولید کنندگان داخلی به دو شرکت خودرو ساز می گردد، جایی که حمایت دولتی باعث تنبلی این شرکت ها شده است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید