اسب بخار/ به تازگی نمونه ای کمیاب از «فورد GTX1» در سایت “Bring A Trailer” برای فروش گذاشته شده است. GTX1 یکی از کمیاب ترین و منحصر به فرد ترین مدل های تولیدشده از فورد GT مدل ۲۰۰۶ محسوب می شود. این مدل توسط گروه طراحی “Genaddi Design” در ویسکانسین آمریکا تولید شد.

با وجود این که مدل GTX1 به صورت رسمی توسط فورد تولید نشد اما این شرکت در مراحل تولید خودرو تیم Genaddi Design را یاری کرد. نخستین نمونه از مدل مذکور در سال ۲۰۰۵ در نمایشگاه سما رونمایی و پس از آن، به عنوان کیت تبدیل مدل های استاندارد GT به رودستر، به بازار عرضه شد. تخمین تعداد ساخت فورد GTX1 امری دشوار است. برخی عقیده دارند از این خودرو بین ۳۰ تا ۵۰ نمونه تولید شده و برخی دیگر می گویند نزدیک به ۱۰۰ دستگاه از GTX1 ساخته شده است.

خودروی مورد بحث ما دارای شماره ۳۳ است. این خودرو با رنگ قرمز مخصوص Mark IV رنگ آمیزی شده و از سقف چهارتکه فیبرکربنی بهره می برد. از دیگر قطعات منحصر به فرد خودرو می توان به پوشش موتور و باله های روی صندوق اشاره کرد. رینگ های ۱۸ اینچی فورج نیز در لاستیک های Bridgestone Potenza RE050 با سایز ۲۵۵/۴۰ در جلو و ۳۴۵/۳۵ در عقب قرار گرفته اند.

تبدیل نمونه استاندارد فورد جی تی ۲۰۰۶ به مدل GTX1، ۳۸٫۰۰۰ دلار هزینه دارد. نمونه مورد بحث با بهره گیری از صندلی های اسپرت مخصوص و کنسول میانی و جالیوانی ها، ۴۳٫۳۵۰ دلار هزینه برداشته است. مدل های فورد GTX1 تنها دارای ظاهری متفاوت نیستند بلکه پیشرانه ۵٫۴ لیتری سوپرشارژ تمامی نمونه ها افزایش قدرت ۱۵۰ اسب بخاری نسبت به نمونه استاندارد را تجربه کرده اند. بدین ترتیب قدرت این مدل به ۷۰۰ اسب بخار افزایش یافته است که حتا از نمونه های امروزی فورد جی تی نیز بیش تر است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید