کاردو/ همین چندی پیش بود که تنها محصول شاسی بلند اشکودا در بازارهای جهانی Yeti نام داشت که به سختی می‌شد آن را جزو کراس‌اوورها دسته بندی کرد. چراکه بیشتر شبیه به هاچ‌بکی بود که کمی فاصله آن از سطح زمین بیشتر شده است.

اما حال اشکودا چندین کراس‌اوور را در سبد محصولات خود دارد و حال این خودروساز اهل چک پنجمین عضو خانواده شاسی بلندهای خود را نیز معرفی کرده است. این خودرو کامیک GT نام دارد و در حال حاضر تنها ویژه بازار چین است.

کامیک GT به مراتب لوکس‌تر و زیباتر از نسخه استاندارد کامیکی بوده که هم اکنون در حال عرضه به بازار چین است، چراکه تیم طراحی اشکودا با همکاری شریک تجاری این کمپانی در چین یعنی SAIC موتور به خوبی نیاز مشتری در این کشور را تشخیص داده و خودرویی متناسب با آن را طراحی کرده است. آنها قصد داشته‌اند که حالتی کوپه مانند به این اسیووی جذاب ببخشند، ولی شیب سقف در این حد نیست که بتوان به این خودرو کوپه گفت، اما استایلی به مراتب جذاب‌تر به نسبت یک کراس‌اوور ساده به کامیک بخشیده است.

نکته جالب اینجاست که کامیک GT حدود ۱۹ میلی‌متر نسبت به نسخه استاندارد آن طویل‌تر بوده و حال طول آن به ۴۴۰۹ میلی‌متر رسیده است، اما عرض و فاصله محور آن با نمونه استاندارد تفاوتی نکرده است. تیم طراحی اشکودا با همکاری تیم طراحی SAIC موتور موفق شده‌اند که چهره جدیدی به کامیک GT ببخشند. تغییرات اعمال شده در پروفیل جلو کامیک GT باعث شده این خودرو استایل اسپرت‌تری نسبت به نمونه استاندارد داشته باشد که این موضوع کاملا متناسب با سلیقه جمعیت جوان چین است.

با نگاه به پروفیل جانبی متوجه نصب رینگ‌های جدید ۱۷ اینچی با تم دو رنگ و نوار کرومی در زیر شیشه‌ها و همچنین روف راک نقره‌ای رنگ می‌شویم. در پروفیل عقب عرض چراغ‌ها نسبت به نمونه نصب شده روی کامیک استاندارد بیشتر بوده و گرافیک درون آنها نیز تغییر کرده است. همچنین طراحی سپر عقب و دیفیوزر آن نیز نسبت به قبل تغییر کرده که به لطف آن خروجی‌های اگزوز مصنوعی عقب نیز حذف شده و چهره جذابتری برای کامیک GT رقم زده است. آخرین وجه تمایز کامیک GT با نمونه معمولی نصب سانروف پانورامیک است؛ مشتریان با پرداخت مبلغ بیشتر امکان سفارش سقف با رنگی متمایز با بدنه را دارند.

طراحی کابین کامیک GT تا حد زیادی مشابه با نمونه استاندارد بوده، اما تفاوت‌هایی در راستای اسپرت‌تر نشان دادن آن اعمال شده که شامل تریم فلزی برس خورده روی داشبورد و نصب نشان GT در طرف سرنشین است. ضمن اینکه تریم‌های همرنگ با بدنه و همچنین صندلی‌هایی اسپرت‌تر با تکیه‌‌گاه جانبی بهتری در کامیک GT نصب شده‌اند تا جذابیت کابین آن برای مشتری اسپرت پسند بیشتر شود. در حال حاضر اشکودا تنها قصد عرضه این خودرو را به بازار چین دارد و بعید است که آن را در بازارهای جهانی به فروش برساند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید