عصر ایران/ یکی ازنکات قابل توجه گزارش برترین تولیدکنندگان چین حضور نام چند خودروساز است که در رتبه های بالای جدول قرار گرفته اند.
اخیرا اتحادیه تولیدکنندگان چین که به عنوان یک سازمان اقتصادی با عضویت کمپانی های داخلی دارای خط تولید فیزیکی در چین فعالیت دارد گزارشی را در رابطه با 500 تولیدکننده برتر در این کشور ارائه کرده که شاخص رده بندی آن میزان "درآمد عملیاتی" کمپانی ها بوده است.

درآمد عملیاتی عبـارت‌ از درآمدی‌ است‌ کـه‌ از فعالیتهای‌ اصلی‌ و مستمر واحد تجاری‌ حاصل‌ می شود.
در رده بندی مذکور کمپانی نفتی ساینوپک با درآمد عملیاتی 2.74 تریلیون یوآن معادل 381.5 میلیارد دلار در صدر قرار دارد. یکی ازنکات قابل توجه این گزارش حضور نام چند خودروساز است که در رتبه های بالای جدول قرار گرفته اند و همین مساله بهانه ای شد تا امروز 10 کمپانی برتر رده بندی مذکور در سال 2019 را مورد اشاره قرار دهیم. طبیعتا از این رده بندی می توان به وضعیت برترین کمپانی های خودروسازی چین در سال 2019 نیز دست یافت.

10- شرکت شیمیایی ملی چین (کِم چاینا)
درآمد عملیاتی: 445.8 میلیارد یوآن
یک شرکت شیمیایی چینی است که در زمینه تولید مواد اولیه صنایع کشاورزی، لاستیک، پتروشیمی و مواد اولیه صنایع شیمیایی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۴ میلادی بنیانگذاری شد.

9- چاینا نورث اینداستریز (نورینکو)
درآمد عملیاتی: 454.9 میلیارد یوآن

8- گروه خودروسازی پکن (بایک)
درآمد عملیاتی: 480.74 میلیارد یوآن

7- امر اینترنشنال گروپ
درآمد عملیاتی: 505.12 میلیارد یوآن
شرکت خوشه ای که از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرد و دفتر مرکزی آن در شنزن قرار دارد. این مجموعه حدود 18 هزار کارمند را در استخدام خود دارد.

6- چاینا مینمتال
درآمد عملیاتی: 529.68 میلیارد یوآن
سابقه تاسیس این کمپانی به دهه 50 میلادی باز می گردد و در زمینه تولید انواع آلیاژهای فلزی و مواد معدنی فعالیت می کند. همچنین فعالیت هایی را در حوزه املاک و سرمایه گذاری دارد.5- گروه خودروسازی فاو
(ایی-اچ اس3 اولین شاسی بلند الکتریکی هونگ کی از گروه خودروسازی فاو)
درآمد عملیاتی: 594.03 میلیارد یوآن

4- گروه خودروسازی دانگ فنگ
درآمد عملیاتی: 6-1.5 میلیارد یوآن

3- هوآوی
درآمد عملیاتی: 721.2 میلیارد یوآن

2- گروه خودروسازی سایک موتور
(مارول اکس محصول الکتریکی رووی از گروه خودروسازی سایک)
درآمد عملیاتی: 902.19 میلیارد یوآن

1- کمپانی نفتی ساینوپک
درآمد عملیاتی: 2.74 تریلیون یوآن


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید