اسب بخار/ نشان تجاری «هونگچی» (هونگژی) در نمایشگاه بین المللی خودرو دبی ۲۰۱۹ به صورت رسمی حضور خود را در ایران تایید کرد. این خودروساز محصولات لوکس را به بازار جهانی عرضه می کند و به عنوان زیر مجموعه FAW پا به بازار حاشیه خلیج فارس گذاشته است.

مدیران هونگچی حاضر در نمایشگاه بین المللی خودرو دبی، به خبرنگار پایگاه خبری «اسب بخار» گفته اند که حضور آن ها در بازار ایران قطعی است و قراردادهای آن به مرحله امضا رسیده است. گویا قرار بوده تا این نشان لوکس با «گروه بهمن» پا به بازار ایران بگذارد، اما با مخالفت طرف ایرانی برای عرضه این خودروها به خاطر قیمت بالایشان هونگچی با پرشیا خودرو مشارکت کرده و برنامه حضور در بازار ما را دارد.
اما مدیران هونگچی گفته اند که با توجه به ممنوعیت واردات خودرو به ایران و از سویی آماده نبودن خط تولید پرشیا خودرو، فعلا این اتفاق در آینده نزدیک رخ نمی دهد.

«هونگچی» یا «هونگژی» که نشان ۶۱ سال خودروسازی چین است و در این مدت، محصولات لوکس و خاصی را به بازار چین و برخی کشورها عرضه نموده است. از چند سال گذشته با تقویت تیم مهندسی و طراحی هونگچی توسط فاو، شاهد هستیم که محصولات متنوعی از این خودروساز چینی به بازارهای مختلف معرفی شده است. بر خلاف اکثر خودروهای چینی، سدان ها و کراس اوورهای هونگچی به هیچ وجه در رده خودروهای اقتصادی و ارزان قیمت قرار نمی گیرند و قیمت های به نسبت بالایی را دارند. محصولات تولید انبوه این نشان چینی قیمتی در بازه ۲۹ تا ۴۵ هزار دلار را دارند و هونگچی L5 نیز به عنوان لوکس ترین خودروی چینی بهایی فراتر از ۷۰۰ هزار دلار را دارد و به صورت سفارشی ساخته می شود.
در اکثر محصولات جدید هونگچی اصولی مشابه به محصولات مزدا دیده می شود و این اصل نیز در اکثر خودروهای گروه FAW قابل مشاهده است. وقتی به فهرست ایمن ترین خودروهای بازار چین نگاه می کنید، نام سدان H5 این خودروساز دیده می شود که در سال ۲۰۱۸، به عنوان ایمن ترین خودروی تولیدی و مونتاژی در چین شناخته شد.

در حال حاضر کمپانی هونگچی (هونگژی) سدان های H5 و H7 را با تیراژ بالا تولید می کند و شاسی بلندهایی چون HS5 و HS7 را در فهرست محصولات خود دارد. این خودروساز چینی اعلام کرده که تا چند هفته آینده، کراس اوور و شاسی بلندی جدید را به بازار جهانی معرفی می کند.
حال با بسته شدن واردات خودرو، بسیاری از شرکت های واردکننده به فکر این افتاده اند تا با راه اندازی خطوط مونتاژ و تولید خودرویی، حیات خود را حفظ نمایند. برای همین برخی منابع آگاه می گویند که یکی از واردکنندگان خودروهای لوکس، در شرایط تحریم هم مذاکرات خود را با خودروسازان خارجی ادامه می دهد و حال به توافق هایی با نشان لوکس فاو (FAW) رسیده است. برای همین است که شرکت واردکننده مورد نظر، در چند هفته گذشته به سمت افزایش نمایندگی ها و عاملیت های خود پیش رفته و بزودی قرار است که با شریک چینی خود، محصولات جدیدی را به بازار کشور معرفی کند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید