نمناک/ در فصل بهار و پاییز از سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو استفاده کمتری می شود اما در فصول گرم و سرد سال از این سیستم استفاده فراوان می شود و فشار زیادی به آن وارد می شود. در فصل زمستان استفاده از سیستم گرمایشی برای گرم کردن خودرو و سرنشینان استفاده فراوانی می شود اما در برخی از روزهای سرد زمستانی هنگامی که داخل ماشین می نشینیم و دلخوش به گرم شدن با این سیستم هستیم ،سیستم گرمایشی به خوبی کار نمی کند و با اختلال همراه است.

حرکت کنید
خودروهای امروزی برای گرم شدن به زمان فراوانی قبل از حرکت احتیاج ندارند و در صورت حرکت کردن خیلی سریعتر موتور گرم خواهد شد . برای گرم شدن سریع موتور و بخاری حرکت کنید چون در اینصورت موتور زودتر کار کرده و سریع تر گرم می شود.

کلید A/C را روشن کنید
برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند کلید A/Cتنها برای سرد کردن خودرو کاربرد دارد و از آن در زمستان استفاده نمی کنند. اما روشن کردن این کلید A/C سبب روشن شدن کمپرسور تهویه هوا میشود و بنابراین رطوبت موجود در فضای کابین کمترمی شود .
اگر این دکمه خاموش باشد سبب بخار گرفتن شیشه ها در اغلب مواقع می شود. در زمستان نیز می توانید این کلید را روشن کنید تا رطوبت هوا از بین برود و هوای مطلوب تر گردد.در هنگام سرما ی زیاد ، کمپرسور فعالیت چندانی ندارد و به صورت خودکار روشن و خاموش می شود و فشار زیادی به موتور خودرو وارد نمی شود.

بخاری مجانی است
در فصل تابستان به علت گرم بودن هوای بیرون و فشار وارده به موتور خودرو، روشن کردن کمپرسور یا کلید A/C به صرفه نیست زیرا موجب چند برابر شدن مصرف سوخت می شود اما در زمستان روشن کردن این کلید مصرف را بالا نمی برد. بخاری به تولید گرما احتیاج ندارد و گرمای خود را از موتور خودرو می گیرد بنابراین با خیال راحت این کلید را روشن کنید و دریچه ها را تنظیم کنید تاگرما به همه جای خودرو به طور مساوی برسد.

کمی پنجره را باز کنید
هنگامی که در داخل خودرو چند مسافر دارید و بخاری را روشن نموده اید ، یک پنجره را کمی بازتر کنید تا هوا داخل خودرو جریان یابد زیرا روشن کردن کلید A/C هم نمی تواند بخار شیشه ها را از بین ببرد.بخار بر روی شیشه می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید