باشگاه خبرنگاران/ اطلس کراس اسپرت نسخه‌ای کوچک‌تر، شیک‌تر و کوپه مانند از کراس‌اوور فول سایز فولکس‌واگن اطلس است که چندی پیش معرفی شد و تا قبل از پایان ماه مارس امسال راهی نمایندگی‌های فروش در ایالات‌متحده می‌شود. حال فولکس‌واگن لیست قیمت تیپ‌های مختلف این کراس‌اوور میان سایز را اعلام کرده است. اطلس کراس اسپرت در هشت تیپ گوناگون با دو پیشرانهٔ مختلف و انتقال قدرت دیفرانسیل جلو یا چهارچرخ محرک به بازار عرضه می‌شود.

پیشرانه‌های این ماشین با اطلس فول سایز مشترک هستند که این یعنی موتور اول آن یک واحد ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۳۵ اسب بخار قدرت و موتور دوم یک نمونهٔ ۳.۶ لیتری VR۶ با ۲۷۶ اسب بخار قدرت است. نیروی هردوی این موتور‌ها توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک در حالت عادی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، اما برای هردو موتور سامانهٔ چهارچرخ محرک هم قابل سفارش خواهد بود.

قیمت اطلس کراس اسپرت در تیپ پایهٔ S از ۳۱,۵۶۵ دلار آغاز می‌شود که هرچند از رقبای کره‌ای یعنی هیوندای سانتافه و کیا سورنتو گران‌تر است، اما از رقبای ژاپنی مثل نیسان مورانو و هوندا پاسپورت قیمت پایهٔ کمتری دارد. گران‌ترین تیپ اطلس کراس اسپرت نیز تیپ پریمیوم R-Line با پیشرانهٔ VR۶ است که قیمت آن از ۵۰,۸۱۵ دلار آغاز می‌شود. این تیپ و تیپ پریمیوم به‌صورت استاندارد به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز هستند، اما در دیگر تیپ‌ها این سامانه با قیمت ۱۹۰۰ دلار قابل سفارش خواهد بود.بررسی فولکس‌واگن اطلس کراس اسپرت + مشخصات

هر هشت تیپ اطلس کراس اسپرت با پیشرانهٔ چهار سیلندر قابل خریداری هستند، اما پیشرانهٔ VR۶ برای دو تیپ پایینی S و SE ارائه نمی‌شود؛ بنابراین کسانی که خواهان موتور شش سیلندر هستند باید حداقل ۳۸,۳۶۵ دلار برای تیپ SE Tech پرداخت کنند. همچنین هرچند همان‌طور که گفته شد این کراس‌اوور آلمانی تا قبل از پایان ماه مارس راهی نمایندگی‌های فروش می‌شود، اما تیپ‌های R-Line آن کمی دیرتر برای فروش ارائه خواهند شد.

فولکس‌واگن دو پکیج سفارشی بنام‌های V۶ Twoing و پانورامیک سانروف را هم برای اطلس کراس اسپرت ارائه کرده است. هردوی این پکیج‌ها فقط برای دو تیپ SE Tech شش سیلندر و SE Tech R-Line شش سیلندر قابل سفارش هستند.
پکیج اولی (پکیج بکسل) با قیمت ۵۵۰ دلار، قلاب تریلر کارخانه‌ای و آلترناتور قوی‌تر را به همراه دارد و پکیج دوم که برای سفارش آن باید ۱۲۰۰ دلار پرداخت کرد، شامل سانروف پانورامیک با باز و بسته شدن و حرکت کشویی برقی می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید