آخرین خبر/ سوپر اسپرت 1400 اسب بخار چینی در فرانکفورت غوغا به پا کرد
این خودروساز نه چندان مطرح از زیر مجموعه غول خودروسازی چین یعنی فاو محسوب می گردد.در غرفه این کمپانی تنها دو محصول به نمایش گذاشته شده بود اما همین دو محصول برای شناساندن این برند به بازدید کنندگان کافی بود.

نخستین محصول هونگچی در نمایشگاه فرانکفورت که توجه بسیاری نیز به خود جلب کرد هایپر کار S9 بود که کاملا بصورت بومی طراحی و تولید شده است. به گفتهٔ رئیس گروه فاو آقای «Xu Liuping»، کانسپت S9 به قوای محرکهٔ V8T هیبریدی مجهز شده است. این یعنی قوای محرکهٔ هایپرکار هونگچی از یک پیشرانهٔ V8 توربوشارژ به همراه یک یا چند موتور الکتریکی تشکیل شده است. این سیستم حداکثر قدرتی برابر با 1400 اسب بخار را ارائه می‌کند.

هونگچی ادعا می‌کند که S9 ظرف تنها 1.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 400 کیلومتر بر ساعت را هم دارد. مطمئناً این‌ها اعداد خیره‌کننده‌ای هستند اما S9 صرفاً یک خودروی نمایشی نیست زیرا به گفتهٔ Xu، این هایپرکار تا سال 2021 به تولید انبوه می‌رسد و به خریداران تحویل داده می‌شود. اولین هایپرکار هونگچی از بدنهٔ فیبر کربنی و درهای پروانه‌ای برخوردار است و شایعه شد قیمتی نزدیک به 2 میلیون یورو خواهد داشت.

اما دومین محصول شگفت انگیز هونگچی در این نمایشگاه شاسی بلند تمام الکتریکی بود که به ادعا سازند داری برد 600 کیلومتری است. به گفتهٔ سازندهٔ چینی، این خودرو می‌تواند در کمتر از 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند اما هنوز مشخصاتی از موتورهای الکتریکی و باطری‌های آن اعلام نشده است. این کانسپت همچنین از تکنولوژی رانندگی خودکار سطح چهار هم برخوردار است و در نمای جلویی کمی شاسی‌بلند رولزرویس کولینان را یادآوری می‌کند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید