بازار/خرید و فروش خودرو در آخر هرسال، گرم‌تر از همیشه می‌شود؛ با توجه به نزدیک‌شدن عید، اکثر خانواده‌ها در فکر این هستند تا تعطیلات عید نوروز و سال جدید را با خودرویی جدید و بهتر آغاز کنند؛ از طرفی دیگر گرانی‌های دو سال اخیر خودرو باعث شده‌است تا کمتر کسی به سراغ خودروی صفر برود و استقبال مردم برای خودروهای دست دوم، بیش از پیش شده‌است.
با توجه به اینکه کلاهبرداران بیشتر از قبل در کمین هستند، چطور می‌توان به‌نحوی فروش خودرو بدون دردسر را تجربه کرد که بدون‌هیچ ضرری معامله خودرو انجام شود؟ در ادامه ابتدا به راهکارهایی خواهیم پرداخت تا فروش خودرو در کمال آرامش و اطمینان را تجربه کنید؛ سپس یکی از نمونه‌کلاهبرداری‌های رایج در فروش خودرو را شرح می‌دهیم و در انتها شما را با بهترین روش برای فروش خودرو آشنا می‌کنیم.


نکاتی که با رعایت آن در فروش خودرو، سرتان کلاه نمی‌رود
قیمت دقیق خودرو را از مرجع معتبر بخواهید

قیمت خودرو با توجه به عواملی مشخص مانند قیمت طلا، ارز و ... افزایش می‌یابد. اما مسئله حائز اهمیت سواستفاده کلاه‌بردارانی است که هر قیمتی می‌خواهند به هر خودرویی می‌دهند و یک شبه قیمت خودرو‌ها را جابه‌جا می‌کنند و خریداران و فروشندگان خودرو را دچار سردرگمی. بهتر است کار تعیین قیمت را به یک مرجع متخصص بسپارید که به صورت روزانه در بازار خودرو فعال است و به تمامی جنبه‌های بازار خودرو مسلط است؛ در نتیجه مطمئن باشید که در فروش خودرو ضرر نخواهید کرد.

مسائل حقوقی در فروش خودرو را جدی بگیرید
عقد قولنامه، فرایند نگارش و نظارت بر مفاد قولنامه خودرو اموری هستند که نیازمند متخصص مجرب است؛ شاید فکر کنید که اهل معامله هستید و از کارهای حقوقی خرید و فروش خودرو مطلع‌اید اما کارهایی مانند عقد قولنامه و سایر کارهای حقوقی مرتبط با فروش خودرو، دارای نکات ریزی است که کمتر کسی از آنها مطلع است. بهتر است فروش خودروی خود را به‌ مرکزی بسپارید که دارای مشاور حقوقی باشد تا سرتان کلاه نرود.

تا حد امکان از سپردن خودرو به پارکینگ دوقبضه خودداری کنید
در این روش که متاسفانه جدیدا زیاد باب شده است کلاهبردار در قامت یک خریدار به سراغ خودروی شما می‌آید. خریدار خودروی شما را می‌بیند و علی‌رغم آگاهی از آسیب‌های خودرو آن‌ها را در قولنامه قید نمی‌کند و یا به صورت کامل قید نمی‌کند. خودرو به پارکینگ دو قبضه منتقل می‌شود، اما خریدار در روز تعویض پلاک با کارشناس خودرو حاضر می‌شود و با مستند کردن آسیب‌های خودرو، از شما ادعای دریافت خسارت یا کاهش قیمت خودرو را دارد و حق هم با اوست!
لازم‌به‌ذکر است که روش‌های کلاهبرداری برای فروش خودرو به یکی دو مورد محدود نمی‌شود این خطر در شرایط مختلف در کمین شما خواهد بود. اما بهترین راه برای مصون ماندن از این روش‌های کلاهبرداری مراجعه کردن به مراجع و مراکزی است که به صورت قانونی مشغول به فعالیت هستند و وضعیت خودرو‌های موجود در آن‌ها چه از نظر مدارک و چه از نظر سلامت فنی و بدنه کاملا مشخص است.

ایده‌آل‌ترین روش فروش خودرو در ایران
شرکت همراه مکانیک به عنوان بزرگترین نمایشگاه آنلاین فروش خودرو‌های کارشناسی شده چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است. در همراه مکانیک به دلیل استفاده از مشاور حقوقی در زمان عقد قولنامه احتمال کلاهبرداری در فروش خودرو به حداقل ممکن می‌رسد.
تمامی خودرو‌های موجود در نمایشگاه همراه مکانیک کارشناسی شده‌اند و اصالت مدارک آن‌ها چک شده است؛ بنابراین با خیال راحت از نمایشگاه همراه مکانیک خرید کنید و یا فروش خودروی خود را به همراه مکانیک بسپارید.
برای ثبت سفارش فروش کافیست وارد لینک hamrah-mechanic.com/car-sell شوید. پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته می‌شود، خودرو کارشناسی می‌شود و آگهی آن توسط همراه مکانیک در سایت‌های معتبر منتشر می‌شود. در صورت فروش خودرو توسط همراه مکانیک، شما هیچ هزینه‌ای بابت دریافت این خدمت پرداخت نخواهید کرد.